Halász György: Telivérek. A magyar telivér lótenyésztés története a ménimportok csoportosítása alapján. Gróf Erdődy Rudolf előszavával. Bp.,1944., Dr. Vajna és Bokor, (Klein S-ny.), 511+3 p. + 1 (kihajtható táblázat) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított, restaurált gerinccel.
Gróf Erdődy Rudolf: Magyarországi lófuttatások 1814-1942. Bp., 1942., Dr. Vajna György és Társa, (Élet-ny.), 100+1 p.+24 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen sérüléssel.
Vidor Marcel: Galopp. Képek a Turfról. Bp.,[1943.],Arany János-ny., 63 p. A borító Vörös Géza munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, szakadt borítóval.
Barcsay-Amant Zoltán - Dr. Erdélyi Gyula: A magyar lovassport története. III. rész.: Mohácstól Világosig. Bp., 1932., Szerzők,(Heinrich József-ny.), 56 p. Kiadói papírkötés, a borító szélén kis szakadásokkal. Felvágatlan példány.