Báró Doblhoff Lily: Horthy Miklós. Bp., é.n., Athenaeum. II. kiadás. A címlap előtt Horthy Miklós fekete-fehér arcképével, néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel, kopott és kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Orbán Sándor: Két agrárforradalom Magyarországon. (Demokratikus és szocialista agrárátalakulás 1945-1961.) Bp.,1972., Akadémiai Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Az igazság a Nagy Imre ügyben. Szerk.: Kenedi János. Századvég Füzetek 2. Bp., 1989, Századvég - Nyilvánosság Klub. Kiadói kissé kopott papírkötés, volt könyvtári példány.
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Báthori István, kőnyomat) t.+XV+462+4 p.; Első kiadás. Korabeli enyhén kopott félvászon-kötés, márványozott lapszélekkel
Berend T. Iván: A történelem - ahogyan megéltem. Bp., 1997, Kulturtrade. Kaidói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Kerekes György: Polgári társadalmunk a XVII. században. Schirmer János 1625-1674 kassai kereskedő üzleti könyve alapján. Kassa, 1940., "Wiko", 288+13 p.+7 t. Átkötött félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, két tábla hiányzik, intézményi bélyegzővel.