Books: History

Number of items: 83

Lévai Jenő: Raoul Wallenberg regényes élete, hősi küzdelmei, rejtélyes eltűnésének titka. Harmadik kiadás. Reprint, Bp, 1988, AKV-MAECENAS. Kiadói kartonált papírkötésben.
18220.

1 200 HUF
3,11
3,43

Szilágyi István: Három fekete évtized. Sarajevótól Potsdamig. Bp., 1946. Magyar Téka. Kiadói félvászon kötésben.
18221.

1 800 HUF
4,66
5,14

Széchenyi pesti tervei.Magyar Levelestár. Válogatta a szöveget gondozta, az utószót és a jegyzeteket írta: Bácskai Vera, Nagy Lajos. Fordította: Bába Iván, Vásárhelyi Judit, Ziegler Géza. Bp., 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, rajta kis szakadás
18222.

2 000 HUF
5,18
5,71

18223.

A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott barna egészvászon sorozatkötésben, két vászon-kötésű kötet (I., VII. köt) átkötött példány, javított példány, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, e...

50 000 HUF
129,53
142,86

Severini János (1716-1789) történész, tanár 2 műve:   Ioannis Severini Hungari Pannonia veterum monumentis illustrata cum Dacia Tibissana. Lipsiae, 1770, Apud Wilh. Gottlob. Sommerum, 2+8 sztl. lev. +379+1 p.+2 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, az első két levélen kézírásos bejegyzéssel, foxing foltos lapokkal.;   Ioannis Severini Fundamenta Historiae Civilis, ab orbe condito, ad nostram aetatem deductae, usibus tyronum accomodata, cum appendice geographica. Posonii, 1773., Impensis Ioannis Michaelis Lander, 126 p. Latin nyelven. Félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, foltos címlappal, néhány lapon bejelöléssel, a lapok egy részén szúette lyukakkal.
18224.

Severini János (1716-1789) történész, tanár 2 műve: Ioannis Severini Hungari Pannonia veterum monumentis illustrata cum Dacia Tibissana. Lipsiae, 1770, Apud Wilh. Gottlob. Sommerum, 2+8 sztl. lev. +379+1 p.+2 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, az első két levélen kézírásos bejegyzéssel, foxing foltos lapokkal.; Ioannis Severini Fundamenta Historiae Civilis, ab orbe condit...

36 000 HUF
93,26
102,86

A Magyar Nemzeti Múzeum multja és jelene. Alapításának századik évfordulója alkalmából írták a Magyar Nemzeti Múzeum tisztviselői. Bp., 1902, Hornyánszky, XL+384 p.+9 t. Szövegközi és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, néhány lap kissé foltos, a címkép kijár, egyébként jó állapotban. Ritka!
18225.

16 000 HUF
41,45
45,71

Politikai Magyarország. I-II. kötet. Szerk.: Szász József. Bp., 1912-1913, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Szövegközti képekkel és egészoldalas táblákkal illusztrálva. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, Dörner és Heimberg-kötés, kopott, foltos borítóval. Csak 2 kötet!
18226.

8 000 HUF
20,73
22,86

18227.

8 000 HUF
20,73
22,86

18228.

Emlékbeszédek a M.T.Akadémia elhúnyt tagjai fölött. II. köt: Haynald Lajos: Fenzl Ede, Thank Károly: Sainte-Claire Deville Henrik, Trefort Ágoston: Mignet Ferenc, Török József: Tarczy Lajos, Hunfalvy Pál: Lönnrot Illés, Apáthy István: Baintner János, Trefort Ágoston: Guizot Ferenc, Pauer Imre: Horváth Cyrill, Lenhossék József: Davis József Bernát, Vécsey Tamás: Vandrák András, Budenz József: Benfe...

5 000 HUF
12,95
14,29

Böhm Vilmos: Két forradalom tüzében. Bp.,[1946], Népszava. Második kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, laza fűzéssel, ceruzás bejelölésekkel.
18229.

1 600 HUF
4,15
4,57

18230.

1 600 HUF
4,15
4,57

18231.

1 600 HUF
4,15
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF