Széchenyi pesti tervei.Magyar Levelestár. Válogatta a szöveget gondozta, az utószót és a jegyzeteket írta: Bácskai Vera, Nagy Lajos. Fordította: Bába Iván, Vásárhelyi Judit, Ziegler Géza. Bp., 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, rajta kis szakadás
A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott barna egészvászon sorozatkötésben, két vászon-kötésű kötet (I., VII. köt) átkötött példány, javított példány, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, e...
Severini János (1716-1789) történész, tanár 2 műve: Ioannis Severini Hungari Pannonia veterum monumentis illustrata cum Dacia Tibissana. Lipsiae, 1770, Apud Wilh. Gottlob. Sommerum, 2+8 sztl. lev. +379+1 p.+2 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, az első két levélen kézírásos bejegyzéssel, foxing foltos lapokkal.; Ioannis Severini Fundamenta Historiae Civilis, ab orbe condit...
A Magyar Nemzeti Múzeum multja és jelene. Alapításának századik évfordulója alkalmából írták a Magyar Nemzeti Múzeum tisztviselői. Bp., 1902, Hornyánszky, XL+384 p.+9 t. Szövegközi és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, néhány lap kissé foltos, a címkép kijár, egyébként jó állapotban. Ritka!
Politikai Magyarország. I-II. kötet. Szerk.: Szász József. Bp., 1912-1913, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Szövegközti képekkel és egészoldalas táblákkal illusztrálva. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, Dörner és Heimberg-kötés, kopott, foltos borítóval. Csak 2 kötet!
Balla Ignác: A Rothschildok. Karriérek II. köt. Bp., 1912, Karriérek Kiadóhivatala, 237+(2) p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kisebb sérülésekkel, néhány lapon kis lapszéli szakadással.