Bertram Gatti: Allgemeine und Kriegs-Geschichte. 3. Theil. Neue Zeit I. (Österreichische Militär-Bibliothek 12. Band). Bécs, 1866, L.W. Seidel und Sohn. Német nyelven. 654 p. + 4 t. (litográfiák). A litografált táblák közül egyik Szigetvár 1566. évi ostromának térképével. Félvászon kötésben, sérült és hiányzó gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, címlapon néhány ceruzás és toll...
Váczy Péter: A Vazul-hagyomány középkori kútfőinkben. Forráskritikai tanulmány. A szerző által DEDIKÁLT példány! Különlenyomat a "Levéltári Közlemények" XVIII-XIX. évf., 1940-1941. Bp.,(1941)., Sárkány-ny., 303-338 p. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal.
Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 88+8 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Schulhof Izsák: Budai krónika (1686). Héberből fordította Jólesz László. Az utószót Szakály Ferenc írta. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
A magyarországi gályarab prédikátorok emlékezete. Galeria Omnium Sanctorum. Szerk.: Makkai László. Bp., 1976, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.