40 000 HUF
103,63 EUR, 114,29 USD
Egervári (Potemkin) Ödön: Magyar királyi honvéd törzstisztek albuma. 51 arczképpel és életrajzzal. Kiadja és szerkeszti ~. I. kötet [unicus]. A fametszvényeket Rusz Károly jeles művészünk készÃté. Pest, 1870, Athenaeum Nyomda. Lapszámozáson belül 51 táblával. A magas rangú tisztek életrajzai mellett egészoldalas, fametszetű mellképük is megtalálható. A kötetben szereplÅ‘ személyek jelentÅ‘s része az 1848-49. évi szabadságharcban is a honvédségben harcolt. Korabeli aranyozott félvászon kötésben, sérült gerinccel, kissé kopott borÃtóval, sérült kötéssel, intézményi bélyegzÅ‘kkel, néhány lap kissé foltos, egyik lapon lapszéli szakadással.