Ortutay Gyula: Kis magyar néprajz. Bp., [1943.], Kir. M. Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított, pótolt papír védőborítóban.
Nagy Ignác: Torzképek. II. rész. Bp., 1844., Hartleben K. A.,1 (címkép) t.+334+1 p. Borító nélküli példány, laza és elváló fűzéssel, foxing foltos lapokkal.
Falu Tamás: Vidéki vallomások. Összegyűjtött versek. (1910-1974.) Bp.,1974.,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus és felesége részére szóló ajándékozási sorokkal, talán (?) Szondi Béla (1909-2007) műfordító, írótól.
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, jó állapotban.
Prónai Antal: Magyar irodalomtörténet és olvasókönyv. A fiú- és leányközépiskolák, valamint leánygimnáziumok számára. II. köt. VIII. osztály számára. Átdolgozta: Alszeghy Zsolt, Sík Sándor. Bp., 1932., Szent István-Társulat. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Somlay Károly: Könnyű lelkek. Krónikás történetek. Bp., 1916, Athenaeum, 189+(1) p. Félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, a gerincen némi kopással, apró sérüléssel, a címoldalra ragasztott korabeli ex libris-szel (ifju Ivanich Antal okl. gépészmérnök, Dombóvár).
Vérző Magyarország. Magyar írók Magyarország területéért. Szerk.: Kosztolányi Dezső. Jeges Ernő illusztrációival. Bp., [1920], Pallas-ny., 236 p. + 1 t. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, valamint egy kihajtható térképpel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült, viseltes állapotban, korabeli ajándékozási bejegyzéssel.