Váczi Mária: A Szókraténusz Játékmúzeum és Műhely táblás társasjátékainak gyűjteménye. Kecskemét, 2008, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. Színes fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Vargha Gyula: A Magyarbirodalom vázlatos ismertetése. Különlenyomat a Közgazdasági Értesítő 1908. évi 32. számából. Hozzákötve: Vargha, Julius: Die Wirtschaftlichen und Kulturellen Verhältnisse Ungarns. Separatabdruck. Bp., 1908., Pesti Könyvnyomda Rt., 55+75 p. Magyar és német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, az első mű bekötött elülső borítóval, ceruzás bejegyzésekkel.
Kazinczy Ferenc: Pestre. Töredék Kazinczy Ferenc pesti útleírásából. Írta: ezernyolcszázhuszonnyolcban. A képanyagot gyűjtötte és a magyarázó szöveget írta Rexa Dezső. Bp., 1929, Budapest Székesfőváros, 72+6 p.+ 66 t. Kiadói papírkötés, egészen kis szakadással a borítón, de alapvetően jó állapotban.
Andics József - Erőss László - Földeák János - Keszthelyi Zoltán: Gátak ha szakadnak. Versek és novellák. A szerzők általi négyes DEDIKÁCIÓVAL! (Bp.), 1933., Szerzők (Budai Napló - ny.) 94+2 p. Borító nélküli példány, kissé foltos lapokkal, kis szakadásokkal.
Maurice Maeterlinck: Tintagiles halála. Ford.: Keleti Arthur. Bp.,1923., Székasi Sacelláry Pál,41+3 p.
Balogh István fametszetű illusztrációival. Aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Számozott (5./500) példány.
Ady Endre: Az Illés szekerén. Ady Endre Legujabb Versei. Bp., 1918., Pallas, 171+5 p. Harmadik kiadás. Átkötött kartonált papírkötés, foltos gerinccel.
Adalbert von Chamisso: Schlemihl Péter csodálatos története. Fordította Bálint Lajos. Zádor István nyolc eredeti kőnyomatával. A kötésterv Végh Gusztáv munkája. Bp.,1921, Genius,(Jókai-ny.), 123 p.+ 8 (litográfiák) t. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott, kisé foltos borítóval, sérült gerinccel. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan példány.