Itámár Jáoz-Keszt versei. Mezei András utószó. Új Pegasus. A szerző, Itamár Jáoz-Keszt (1934-2021) magyarországi születési izraeli költő által DEDIKÁLT példány. Bp., 1989., Európa. Kiadói papírkötés.
Marcel Arland: Angyalok öble. Ford. és az utószót írta: Réz Pál. Angyalok öble. A fordító, Réz Pál (1930-2016) Széchenyi-díjas irodalomtörténész, műfordító által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító. Bp., 1962., Európa. Kiadói félvászon-kötés.
Shakespeare, William: VI. Henrik király. Ford.: Lőrinczi (Lehr) Zsigmond. Első rész. (Shakespeare Színművei 18.) H.n., é.n. (cca 1870-1890), k.n., (3) p. + 144-253 p. Papírkötésben, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, kissé sérült lapszélekkel.
Krúdy Gyula: Zoltánka. Szomorujáték egy előképben és három felvonásban. Bp., 1913. Franklin. 100p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben 100p. Borítón hajtásnyom
Potter, G. J.: A kártyajáték művészete IV. Az alsós és lórum kártyajátékok szabályainak ismertetése és játszmapéldákkal kísért kimerítő magyarázata. Ford.: Ujlaky Tibor. Bp., 1930, Lingua (Athenaeum-ny.), 32 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval.
Bisztray Ádám: Tavaszra nyíló ablak. (Válogatott versek, 1964-1984). Békéscsaba, 1984. Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérülésekkel. Számozott (90./250), a szerző által aláírt példány.