Tóth János: Az őrségek népi építészete. Bp., 1971, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1700 példányban.
1987 Kő Pál szobrászművész kiállítása. Összeáll.: Kratochwill Mimi. Sopron Káptalanterem. 1987. március 18-29. Sopron, Soproni Tavaszi Napok, fekete-fehér fotókkal, a borítón kis szakadással, 12 sztl. lev.
Kő Pál (eredeti nevén Pataki Lajos, majd Maczky Levente Lajos) (1941-2020) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar szobrászművész által DEDIKÁLT példány.
1979 Cs. Erdős Tibor (1914- 2015) erdélyi magyar festőművész kiállítási katalógusa, román, magyar francia nyelven. Benne Cs. Erdős Tibor: "A fekete óra" c. művének reprodukciójával, de a művész autográf címfeliratával, és aláírásával.
1997 Mester és tanítványai. Master and Disciples. "In memoriam Somogyi József." Kiállítási katalógus (Bp., Hadtörténeti Múzeumban, Bp.,1997.) Veszprém, 1997., F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. A művész lánya, BÁV oktató, Somogyi Borbála által Kernács Gabriella (1943-2021) művészettörténész és férje B. Farkas Tamás (1937-2016) filmrendező részére szóló ajándékozási sorokkal.
1992 12 Erdélyi Képzőművész. Kiállítási katalógus, benne: Fekete Miklós, Gaál András, Kákonyi Csilla, Márton Árpád, Serban-Chira Adrian, Simon Endre, Haller József, Kopacz Mária, Simon Zsolt, Korondi Jenő, Gheorghe Muresan, Sánta Csaba. Debrecen, 1992, Piremon. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés. + 1988 Erdély. F. M. K. Segélyfesztivál 1988. június 10-11. Katalógus. Szerk.: Szász György.
Lyka Károly 6 könyve:
A táblabíró világ művészet. Magyar művészet 1800-1850.;
Közönség és művészet a századvégen. Magyar Művészet. 1867-1896.;
Magyar művészélet Münchenben. Magyar Művészet. 1867-1896.;
Festészeti életünk a millenniumtól az első világháborúig. Magyar Művészet 1896-1914.;
Szobrászatunk a századfordulón. Magyar Művészet 1896-1914.;
Festészetünk a két világháború között. Visszaemlékezések 1920-1940.;
Bp., 1981-1984., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Ledács Kiss Aladár, Szüts Béláné: Ismerjük meg a keleti szőnyegeket. Bp., 1963, Gondolat. Első kiadás. Számos fekete-fehér és színes képpel illusztrálva. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kissé foltos lapélekkel.