Az Érdekes Újság Dekameronja. V. köt.: Balla Ignác, Bán Ferenc, Farkas Pál, Pakots József, Szilágyi Géza, Szőllősi Zsigmond, E. Tóth Julia, Vajda Ernő, Zöldi Márton, Zsoldos László. Száz magyar író száz legjobb novellája. Szerk. Kabos Ede. Bp., é.n., Légrády. Az írók fekete-fehér portréival illusztrált, rajtuk a nyomtatott aláírásaikkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Lengyel földön. Szerk.: Dóró Gábor. A szerkesztő, Dóró Gábor által DEDIKÁLT példány. Bp., 1936, Magyar Cserkészszövetség. Borító nélkül, rossz széteső állapotban.
Rejtő Jenő/P. Howard: A szőke ciklon. 2. kiadás.; Hozzákötve: A pokol zsoldosai. 2. kiadás. Bp.,(1941-1939.),Nova, 160; 160 p. Átkötött félvászon-kötés, a borítón másolt borítóval, a borítón kopásnyomokkal, kissé foltos lapokkal.
Bo Wickman: Svensk-ungersk hjälpreda. Svéd-magyar tájékoztató. Uppsala, 1956, Almqvist&Wiksells, Svéd és magyar nyelven. 67+1 p. Kiadői papírkötés, kissé sérült gerinccel, foltos borítóval, borítón és néhány kevés lapon tollas jelöléssel. Ritka kiadvány, amelyet az 1956-os menekültek részére állítottak össze, elsősorban nyelvtanulási célból.
Thomas Mann: A törvény. Ford.: Vajda Endre. Drahos István fametszeteivel illusztrálva. Heller Ágnes utószavával. Új Elzevír Könyvtár 2. Bp., 1958, Magyar Helikon, 172+1 p. Kiadói aranyozott, egészbőr-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza gerinccel, jó állapotban. Számozott (1150/168.) példány.
Friedrich Engels: A német parasztháború. Bp., 1965, Magyar Helikon. Egészoldalas illusztrációkkal, köztük Albrecht Dürer rézmetszeteivel. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, a gerincen minimális kopással, illusztrált kiadói papírtokban. Számozott (217./500) példány.
Van der Meer - Verseghi-Nagy E.: A végtelen igézetében. + Bognár Elek: A szavalás, színjátszás és rendezés művészete. Márton Lajos rajzaival. Bp., 1947, Korda. Kiadói papírkötés.
Herczeg Ferenc 2 db könyve: Herczeg Ferenc Emlékezései. A várhegy. A gótikus ház. Bp., 1985, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, néhány oldalon ceruzás jelölésekkel + Bizánc. Ocskay brigadéros. Herczeg Ferenc munkái, gyűjteményes díszkiadás, XXIV. kötet. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé laza fűzéssel.