Mikszáth Kálmán: Pipacsok a buzában. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1901, Révai, (4)+230+(1) p. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kallós Sára: Hárfa. A szerző által aláírt példány! Oradea (Nagyvárad), 1935, Sonnenfeld Adolf Rt., 175 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen sérüléssel.
Kopányi György: Garabonciás. Versek. A szerző által DEDIKÁLT példány. Pécs, 1945., Műhely, 64 p. Kiadói papírkötés, a könyvtest kissé elvált a borítótól.
Horn Gyula: Cölöpök. A szerző, Horn Gyula (1932-2013) egykori miniszterelnök, politikus által ALÁÍRT, dátumozott példány! Bp., 1994, Zenit. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben
Ezer egy éjszaka. Arab regék. Ford.: V[örösmarty] M[ihály]. Ötödik füzet. Pest, 1830, Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István, 180 p. Korabeli viseltes egészvászon-kötésben, sérült, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, bélyegzőkkel.
Toldy Ferenc: A magyar költészet története. I. kötet. A magyar költészet Zrínyiig. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 1 t. (Tinódi Lantos Sebestyén portréja, litográfia)+XVI+240p. Első kiadás. Kiadói sérült papírkötésben. utolsó néhány lapon foltok
Tóth Kálmán összegyűjtött költeményei. Első teljes kiadás. Budapest, 1878, Ráth Mór. 1t (a költő fényképe) + 479p. Kiadói, sérült vászonkötésben. Aranyozott lapszélekkel