Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő fényképfelvételeit Székely Aladár készítette. Gyoma, 1922, Kner Izidor,1 t.+219 p.+2 sztl. lev.+9 t. Oldalszámozáson belül 18, a költő leveleinek, kéziratainak reprodukciójával. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Kiadói papírkötés.
"Készült famentes papíroson 3000,velinpapíroson félvászon-kötésben 200, valódi merített papíroson félbőrkötésben 50 példányban." Számozatlan példány.
Hatvany Lajos: Ady világa. 1-4. köt. Isten könyve I-II. köt. I. Találkozás istennel. II. Viadal istennel. Szerelem könyve I-II. köt. I. Találkozás a nővel. II. Ady és Léda. Wien, [1922-1923], Pegasus. (Hamburger ny.). 52; 88; 80; (81)-191+1 p. Kiadói papírkötésekben, szakadozott borítókkal, az I. kötet kissé sérült borítóval, szakadozott lapszélekkel, a IV. kötet hátsó borítója hiányos, sérült lapokkal.
Benjámin László et alii.: Tollal és szerszámmal. Benjámin László, Földeák János, László Gyula, Vaád Ferenc versei. Darvas József bevezetőjével. A szerzők, Benjámin László (1915-1986), Földeák János (1910-1997), László Gyula (1915-1998), Vaád Ferenc (1908-1984) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1941.,(Rajkai Lajos-ny.), 128 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, az elülső borítón kis sérüléssel, felvágatlan példány.
Sütő András: Az utolsó köntös. DEDIKÁLT! Örökségünk. Bp. - Ungvár,1997,"Örökségünk". Kiadói papírkötés, kopott, kissé foltos borítóval, az elülső borítón címkenyomokkal.
Ifj. Jacob Gusztáv: Csipke. Bp., 1917., Magyar Könyvnyomda. A borító Györgyfy György festőművész munkája. Kiadói papírkötés, rossz, széteső állapotban.
Balázs Béla: Tristan hajóján. Gyoma, 1916., Kner Izidor, 78+2 p. Első kiadás. Átkötött díszes, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, Balázs Béla beragasztott képével, névbejegyzéssel.
Q. Horatius Flaccus: Versek. Ford.: Trencséni József. Bp., 1925., Radó István-ny., XXXIV+2 p. Kiadói egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
A fordító, (Trencsényi-)Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész, Trencsényi-Waldapfel Imre (1908-1970) klasszika-filológus, műfordító testvére által Hóman Bálint (1885-1951) vallás- és közoktatásügyi miniszter részre DEDIKÁLT példány. "Nagyméltóságú Dr. Hóman Bálint egyetemi tanár úrnak a magyar Horatius-évet inauguráló m. kir. vallás és közoktatásügyi miniszternek mély tisztelettel." Benne Waldapfel József névjegykártyával.
Sipos Iván: Árnyékok a szívben. Három kis regény. A szerző által DEDIKÁLT példány. (Bp.,1928.), Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Ady Endre 3 "Korunk Mesterei" sorozatban megjelent műve:
Sápadt emberek és történetek. (x2);
Így is történhetik. Bp.,én.Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal.