Dr. Krancher Oszkár: A mézelő méh élete és tenyésztése. Egy közérthető tankönyv a méh tevékenységéről, hasznáról és bonctanáról. Ford.: Hutter Rezső. Sopron, 1911, Röttig Gusztáv és Fia, 1 t.+ 166 p.+ 6 t. Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, sérült, javított gerinccel, néhány kijáró lappal.
Westsik Vilmos: Sertéstenyésztés és hizlalás. Téli gazdasági iskolák, földmivesiskolák, valamint gyakorlati gazdák számára írta: - - . (Tahitótfalu, 1928), Sylvester, 188+(4) p. Második kiadás. Egészvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Dr. Töttős Gábor: A szekszárdi szőlő és bor. A történelmi borvidék története a kezdetektől a II. világháborúig. Szekszárd, 1987, (Szekszárdi Nyomda). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Receptkönyv üzemi vendéglátó konyhák részére. Szerk.: Moser István, Sipos László, Surnowkszky Leó, Nagy László, Seemann Gizella. Bp.,1958, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 284+2 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kopott, kissé foltos borítóval, néhány lap szélén kisebb ázásnyomokkal. Megjelent 5000 példányban.
Villamos sütés-főzés szakácskönyve. Szerk.: Lonkai Ferenc. Bp., 1948., Révai, 32 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, szakadt, kissé hiányos gerinccel.
Cey-Bert Róbert Gyula: Balatoni borgasztronómia. Balaton és környéke - Somogy, Zala, Veszprém - tájjelegű és újonnan alkotott ételeinek és borainak harmonizációija. A könyv "Idegenforgalom, Borturizmus" Fejezetét írta: Dr. Szabó Géza. Magyar borok és borvidékek sorozat. [Bp.], 2001., Paginarum Kiadó.Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban.
Gundel Károly - Gundel Imre: A vendéglátás művészete. - Gasztronómiáról, Gundelekről. Nemzeti Könyvtár 5. Szerk.: Szigethy Gábor. Bp., 2012, Magyar Közlöny. Kiadói kartonált papírkötés.