Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I-IV. kötet. köt. Bp., 1987-1998., Akadémiai Kiadói. A vármegyéket ábrázoló kiemelhető mellékletekkel. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+7 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, Szép állapotú darab
Varga Ottó: Magyarország története. Fiataloknak és öregeknek elbeszéli - - . Bp., 1900, Franklin-Társulat, (4)+864 p. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Ipolyi Arnold: Magyar műtörténelmi tanulmányai. Bp., 1889., Ráth Mór, 4+576+1 p. Átkötött egészbőr-kötés, a gerinc modern pótlás, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
A két Rákóczi György fejedelem családi levelezése. A M. Tud. Akadémia Tört. Bizottsága megbízásából szerkeszté Szilágyi Sándor. R. t. Két fényvéseti hasonmással. Magyar Történelmi Emlékek - Monumenta Hungariae Historica XXIV. Bp., 1875. Ráth Mór, 4+644 p.+2 (kihajtható hasonmások) t. Korabeli aranyozott gerincű kopott félvászon-kötés,
Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I-II. kötet. A-Cs., D-Gy. A szerző, Györffy György (1917-2000) történész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló DEDIKÁLT példány. Bp., 1963-1987, Akadémiai Kiadói. A vármegyéket ábrázoló kiemelhető mellékletekkel. A II. kötetben Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel papírlapokon. Kiadói egé...
Herczeg Ferenc és mások: Nagybányai Horthy Miklós Bp., 1939 Singer és Wolfner. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. 267p. + LXXIX T (képek a kormányzó életéről). Kiadói, sérült vászonkötésben, képtáblák kijárnak, néhány széle sérült, egy tábla hiányzik. Ritka.
Fülöp-Miller René: Rasputin a szent ördög. Az orosz csodatevő és a nők. Ford.: Pünkösti Erzsébet. Bp.,[1928.], Dick Manó, 1 t. (címkép)+ 448 p. + 32 (fotók) t.+ 1 (kihajtható tábla) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, egészen kis kopásnyomokkal, de alapvetően szép állapotban.