Gaal Mózes: Hún és magyar mondák. Gyulai László rajzaival. Hozzákötve: Magyar királymondák. Gyulai László rajzaival. Bp.,1900-1901, Franklin, 224; 112+1+2 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kopott egészvászon-kötésben, de belül jó állapotban.
Oswald Spengler: Jahre der Entscheidung. Erster teil: Deutschland und die Weltgeschitliche Entwicklung. München, 1920., C. H. Beck'sche. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Erdély szabadságharca 184-49. A hivatalos iratok, levelek és hírlapok tükrében. Kolozsvár, 1945., Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel
Magyar Március. 1848 a kortársak írásaiban. Összeáll.: A Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség Országos Nevelésügyi Osztálya. A bevezető- és az összekötőszöveget Dr. Mesterházi Lajos írta. Bp., 1946., Szikra. Kiadói papírkötés.
Így történt! 1914-1930 fényképekben. Szerk.: Dormándi László. Tipográfia és montázs: Kner Albert. Ignotus előszavával. Bp., 1931, Magyar Hírlap (Pantheon-ny.), 284+(3) p. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
Buday Árpád: Daciai problémák, problemes daciques. Buday Árpád (1879-1937) régész, egyetemi tanár által dedikált! Kolozsvár,1912, Steif Jenő. 75-96 p. Magyar és francia nyelven. Két cikk különlenyomata a Dolgozatok az Erdélyi Nemzeti Múzeum Érem és Régiségtárából c. folyóirat 1912. évi első füzetéből. Kiadói papírboríték, borító jobb felső sarka sérült és hiányos, utolsó néhány francia nyelvű lap ...
Szemelvények Herodotos történelmi művéből. Ford. és magyarázta: Dr. Geréb József. Bp., 1911, Franklin-Társulat, 176 p. Negyedik kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé kopott, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tollas bejegyzésekkel.
Dr. Ádám Sándor: Európa bűne, ahogy elbántak a magyarokkal. Bp., 2003, szerzői magánkiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.