Books: History

Number of items: 158

Gaal Mózes: Hún és magyar mondák. Gyulai László rajzaival. Hozzákötve: Magyar királymondák. Gyulai László rajzaival. Bp.,1900-1901, Franklin, 224; 112+1+2 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kopott egészvászon-kötésben, de belül jó állapotban.
17551.

1 200 HUF
3,11
3,43

Oswald Spengler: Jahre der Entscheidung. Erster teil: Deutschland und die Weltgeschitliche Entwicklung. München, 1920., C. H. Beck'sche. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
17552.

1 200 HUF
3,11
3,43

Vásárhelyi Miklós: A hatalom mestersége. Bp., 1972. Magvető. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval
17553.

1 000 HUF
2,59
2,86

Erdély szabadságharca 184-49. A hivatalos iratok, levelek és hírlapok tükrében. Kolozsvár, 1945., Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel
17554.

1 600 HUF
4,15
4,57

Kovács Endre: Bem József és a magyar szabadságharc. A Történettudomány Kérdése I. Bp., 1851., Magyar Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés.
17555.

1 200 HUF
3,11
3,43

Magyar Március. 1848 a kortársak írásaiban. Összeáll.: A Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség Országos Nevelésügyi Osztálya. A bevezető- és az összekötőszöveget Dr. Mesterházi Lajos írta. Bp., 1946., Szikra. Kiadói papírkötés.
17556.

1 200 HUF
3,11
3,43

Petrovácz István: Iparkodó magyarok. Gazdaságunk ezer éve. Bp.,2000,Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
17557.

1 000 HUF
2,59
2,86

Berecz Frigyes: Rózsaszín báróság. Kontraszelektálódásom története. A szerző felesége, Berecz Frigyesné ajándékozási soraival. Bp., 2007., Magánkiadás. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17558.

1 000 HUF
2,59
2,86

Így történt! 1914-1930 fényképekben. Szerk.: Dormándi László. Tipográfia és montázs: Kner Albert. Ignotus előszavával. Bp., 1931, Magyar Hírlap (Pantheon-ny.), 284+(3) p. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
17559.

1 400 HUF
3,63
4,00

Buday Árpád: Daciai problémák, problemes daciques. Buday Árpád (1879-1937) régész, egyetemi tanár által dedikált! Kolozsvár,1912, Steif Jenő. 75-96 p. Magyar és francia nyelven. Két cikk különlenyomata a Dolgozatok az Erdélyi Nemzeti Múzeum Érem és Régiségtárából c. folyóirat 1912. évi első füzetéből. Kiadói papírboríték, borító jobb felső sarka sérült és hiányos, utolsó néhány francia nyelvű lap feltehetően hiányzik. Ritka! / with autograph dedication by the author. In Hungarian and French languaguae, last pages in French missing. Rare!
17560.

Buday Árpád: Daciai problémák, problemes daciques. Buday Árpád (1879-1937) régész, egyetemi tanár által dedikált! Kolozsvár,1912, Steif Jenő. 75-96 p. Magyar és francia nyelven. Két cikk különlenyomata a Dolgozatok az Erdélyi Nemzeti Múzeum Érem és Régiségtárából c. folyóirat 1912. évi első füzetéből. Kiadói papírboríték, borító jobb felső sarka sérült és hiányos, utolsó néhány francia nyelvű lap ...

1 200 HUF
3,11
3,43
9

Szemelvények Herodotos történelmi művéből. Ford. és magyarázta: Dr. Geréb József. Bp., 1911, Franklin-Társulat, 176 p. Negyedik kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé kopott, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tollas bejegyzésekkel.
17561.

1 200 HUF
3,11
3,43

Dr. Ádám Sándor: Európa bűne, ahogy elbántak a magyarokkal. Bp., 2003, szerzői magánkiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
17562.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF