- R.H. Bruce Lockhart: Egy brit diplomata emlékei. Fordította: Juhász Andor. Bp., én., Révai. Kiadói egészvászon kötésben, kopott borítóval, és kissé laza kötéssel
Remellay Gusztáv: A nőnem befolyása hazánk múltjára Regényes krónika két részben. Az 1132-évi aradi országgyülést ábrázoló csinos kőmetszettel. 1-2. rész egybekötve. Pozsony, 1847. (Schmid F. és Busch J. bet., Kaliwoda József tul.). 1 t. (lith. címképmetsz.)+[4]+128 p.; [4]+184p,. Korabeli aranyozott félvászon kötésben .
Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme. Bp., 1902., Kir. M. Természettudományi Társulat,(Hornyánszky-ny.), 4+212 p.+11 t. Szövegközti illusztrációkkal. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, Lap szélén ázásnyomok, két tábla összeragadt, sérült.
Barna Jónás: A szabadságharcz hősregéi. (Jutalomkönyv). Bp., é.n. (cca 1900), Grünbaum Ármin (Szeged, Endrényi Lajos-ny.), 110+(1) p. (Az első oldalon névre szóló emléklap). Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kartonált kötés, sérült, hiányos gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel, intézményi bélyegzőkkel.
Kossuth demokráciája. Közreadja és jegyzetekkel ellátta: Ács Tivadar. Szakasits Árpád bevezetőjével. Bp., 1943, A Szociáldemokrata Párt kiadása (Világosság-ny.), 78+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
Kvassay István: Megbízás nélkül... Adalékok az aktuális válsághoz. Bp., 1905, Franklin-Társulat, 77+(3) p. Kiadói papírkötés, a borító kissé foltos, sérült.
Nagy Ernő: Werbőczy és a felvilágosodás. A piaristák doktori értekezései az 1932. évtől 35. sz. Szeged, 1941, (Juhász István-ny.), 121+(1) p. Kiadói papírkötés.
László Gyula: Fettich Nándor emlékezete (1900-1971). László Gyula (1910-1998) régész, művészeti író által Kanozsay Margit régésznek dedikált! Kecskemét,1972, Bács-Kiskun Megyei Múzeumok Közleményei. 2 p. Cumania I. Archeologia. Separatum. Kiadói papírborító.