Radvánszky Béla: Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században. I. köt. Bp.,1986, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Maria Longhena: Az ősi Mexikó. Maják, aztékok és más Kolumbusz előtti népek. Ford.: Gyarmati János. Bp., 1998, Officina '96. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Az Ideiglenes Nemzetgyűlés és az Ideiglenes Nemzeti Kormány. 1944-1945. Szerk.: Feitl István. Bp., 1995., Politikatörténeti Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Az aradi vértanúk és ereklyéik. A szabadságharci ereklyék aradi országos muzeumában őrzött emléktárgyak és képek rajzaival. Arad, é.n. (cca 1900), Zlinszky István és Társa, 114 p. Számos szövegközi képpel illusztrálva. Kissé sérült kiadói papírkötés.
Lengyel Béla: Olasz kapcsolatok és csapatok a függetlenségi harcban. (Bölcsészetdoktori értekezés). Írta: - - m. kir. honvédszázados. Debrecen, 1927, Magyar Nemzeti Könyv- és Lapkiadóvállalat, 38+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, lejáró borítóval.
Kozma Imre: Márczius 15-én. Alkalmi beszéd. Tartotta a deési 100-as bizottság által rendezett ünnepélyen 1896-ban - - ev. ref. s. pap. Deés (Dés), 1896, Demeter és Kiss könyvnyomdája, 11 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, kisebb lapszéli szakadásokkal.
Dr. Zsilinszky Mihály: Az 1848-iki vallásügyi törvényczikk története. Képes kiadás. Bp., 1908., Luthertársaság Ev. Könyvkereskedés, (Franklin-ny.), IV+82 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, névbélyegzővel és intézményi bélyegzővel.
Stimákovits László: Erdély művelődése Bethlen Gábor korában Különös tekintettel az "Erdélyi országgyűlési emlékek"-re Bp. 1910. Fritz ny. 98 l. (Művelődéstörténeti értekezések 44.) .Sérült kiadói papírborítóval