Thanhoffer Lajos: Előadások az anatómia köréből. Bp., 1896., K. M. Természettudományi Társulat, XII+4+427+5 p.+10 t. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Flammarion, Camille: A csillagok világa. (Népszerű csillagászat). I-II. köt. (Egy kötetben). Ford.: Zempléni P. Gyula. Bp., 1898, Vass József Minta-Antiquariuma és Könyvkereskedése, 235+(5) p., 248+(3) p. Negyedik kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón és gerincen némi kopással, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Heidi Murkoff-Arlene Eisenberg-Sandee Hathaway: Az első 12 hónap. Újdönsült szülőknek a terhesség utáni időszakról. Bp.,2013,Park. Kiadói kartonált papírkötésben.
Geoparkok Magyarországon. Szerk.: Tardy János. Bp., 2021, Magyar Természettudományi Társulat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Bölsche: A természet titkaiból. Tanulmányok és megfigyelések. Ford.: Mikes Lajos. Bp., ,Révai. Második kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
Stella Csillagászati Egyesület almanachja 1931-re. VII. évfolyam. Szerk.: Tass Antal és Wodetzky József. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda, IX+424 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, pótolt gerinccel.
Simon Béla: A földrengések. Bp., 1943, K. M. Természettudományi Társulat, 1 kihajtható térkép + 183 p. + XXXII t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló fűzéssel.