Siklóssy László: A magyar sport ezer éve I-II. kötet. I. köt.: A magyar sport őskora. Dr. Karafiáth II. köt. Széchényi-Wesselényi és még egy nemzedék 1820-1874. Az I. kötet elején a szerző, Dr. Siklóssy László (1881-1951) író, ügyvéd, művelődéstörténész, esztéta, újságíró és szerkesztő által DEDIKÁLT példány. Bp., 1927-1928., Országos Testnevelési Tanács. A mű 3. kötetben teljes! Átkötött kopott f...
Hajós Alfréd: Így lettem olimpiai bajnok. Bp., 1956, Sport Lap- és Könyvkiadó, 95 p. + 12 t. Első kiadás. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, belül jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel. Megjelent 2100 példányban.
Polgár László: Ne ölj! Ne mortigu! Harc a terrorizmus ellen. Batalo kontrau la terorismo. A szerző, Polgár László (1946- ) eszperantista, pedagógus, sakkedző által DEDIKÁLT példány! Bp., 2004., Polgár Kft. Magyar és eszperantó nyelven. Kiadói papírkötés.
[Tissié Philippe (1852-1935)] Tissié, Ph.: Az elfáradás és a testgyakorlás. Francziából fordította: Csapodi István. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXII. Bp., 1898., Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés, Frankl és Werner-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.
Garth Hattingh: A világ legszebb hegycsúcsai. Bp., 2001, Park Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.