Rupp Jakab Magyarország helyrajzi története Fő tekintettel az egyházi intézetekre. Vagyis nevezetesb városok, helységek, s azokban létezett egyházi intézetek, püspökmegyék szerint rendezve. III. kötet A Bácsival törv. egyesített Kalocsai Főegyházmegye. Bp., 1876. MTA. 375p. Korabeli félvászon kötésben
August Czullik: Das k. k. Lustschloß Laxenburg und seine Parkanlagen. Bécs, 1895, Gerold. 2 + 48p + 1 t (kihajtható térkép melléklet). Német nyelven. Fekete-fehér képekkel nagyon gazdagon illusztrált. Korabeli könyvkötői (Hermann Scheibe, Bécs), diszes, aranyozott bőrkötésben, aranyozott lapélekkel, gerinc alja és teteje kissé kopott, kissé foltos borítóval, máskülönben jó állapotban. / in German ...
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 3 kötete: [Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal. + [Pfizenmayer, Eugen Wilhelm (186...
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 t.+2+VII-X+463+6+V+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, színezett lapszélekkel, ...
Borovszky Samu dr. (szerk.): Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Szatmár vármegye és Szatmár- Németi. 81 oldal műmelléklet, 364 képpel, 2 színnyomat, 4 térkép, 43 egész oldalas autotipia, és több szövegkép. Bp., (1908), Országos Monográfia Társaság. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélek.Sérült gerinccel