Kétszáz éves az Egri Főegyházmegyei Könyvtár. 1793-1993. Emlékkönyv. Szerk.: Antalóczi Lajos. Az Egri Főegyházmegye Sematizmusa VI. Eger, 1993, Főegyházmegyei Könyvtár, 343 p. Kiadói műbőr-kötés.
Az egri hóstyák. Szerk.: Guszmanné Nagy Ágnes, Miskolczi László, Petercsák Tivadar. Eger, 2007, Eger Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala. Kiadói kartonált papírkötés. A könyv szerkesztője, Miskolczi László által DEDIKÁLT példány.
Pálinkás László: Esztergom XVIII. századi művészeti emlékei. Bp., 1937, (May János-ny.), 95+(1) p. + 9 t. (kétoldalas). Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, két lap kijár. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Veress D. Csaba: Felsőörs évszázadai. A szerző, Veress D. Csaba (1933-2014) történész, helytörténész által dedikált. Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 8. Veszprém, 1992, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kopott kartonált papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
Vajda Pál R[ezső]: A Lánchíd története. Bp., 1947, Szikra, 1 t. + 67+(1) p. + 5 t. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, javított kiadói papír védőborítóban.
Václáv Hlavsa: Praha v obrazech Vincence Morstadta. Praha, 1973., Orbis Praha. Gazdag képanyaggal illusztrált. Cseh nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.
Greguss György: Utazás Keleten 1881. Ő Felsége "Zrínyi" korvettjén. Készítette: - - cs. k. had. teng. apród. Előszóval és jegyzetekkel ellátta: Csonkaréti Károly. [Bp., 1989], Optimum. A kézzel írt és illusztrált eredeti facsimile kiadása, kísérőfüzettel. Kiadói aranyozott műbőr-kötés és papírkötés, kissé sérült kiadói kartontokban.