Bartha Dénes: Pelléas és Mélisande. Tanulmány és ismertetés. Bp., 1944., Rózsavölgyi. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a sarkokon szamárfüllel.
cca 1900-50 6 db régi magyar kotta, többön magyar sztárok a borítón (Hajmássy Ilona, Nagfkovácsi Ilona stb.), részben kissé sérült, egyik gerince ragasztott
A vajda tornya. Romantikus opera két felvonásban előjátékkal. Hans Heinz Ewers és Marc Henry nyomán átdolgozta és fordította: Lányi Viktor. Zenéjét szerezte: Dohnányi Ernő. Szövegkönyv. Bp.,én.,Rózsavölgyi és Társa. Kiadói papírkötés.
cca XIX. sz. közepe Magyar noták, mellyeket fortepianóra készített és magyméltóságu Gróf Sándor Mathilda asszony Ő excellenciájának, nagyméltóságu Buzini Gróf Keglevich Gábor Ur korona-őr, T. N. Nógrád vármegye főispánja s. á. t. ő Excellentiája... Pesten, én., Rózsavölgyi Márk, 2 sztl. lev. Kiadói haránt-alakú papírkötés, foltos, hiányos(?). Ritka!
Rózsavölgyi Márk (1788-1848) zeneszerző, hegedűművész, a csárdás ,,atyja", Rózsavölgyi Gyula, a Rózsavölgyi és Társa Zeneműkiadó alapítójának apja.
Brian Roylance, Julian Quance, Oliver Craske, Roman Milisic: The Beatles antológia. The Beatles előadásában. Bp., 2001, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.