Kolozsváry Marianna: Modern magyar művészet a Kolozsváry-gyűjteményben. Modern Hungarian Art in the Kolozsváry-Collection. Moderne ungarische Kunst in der Kolozsváry - Sammlung. Bp., 1998., Kolozsváry Gyűjtemény Alapítvány - Műcsarnok, 331+4 p. Magyar, angol, német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte: Anna Margit, Barcsay Jenő, Bálint Endre, Borsos Miklós, Deim Pál, Egry József, Farkas ...
Seregélyi György: Magyar festők és grafikusok adattára. Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészekről. Szeged, 1988, Szerzői. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Id. Vasilescu János gyűjteménye. / The Collecton of János Vasilescu Sr. Szerk.: Kolozsváry Marianna. Bp., 1999, id. Vasilescu János (Gyoma, Knyer-ny.), 327 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Id. Vasilescu János (1923-2006) mérnök, diplomata, műgyűjtő által DEDIKÁLT példány. + A kiállításhoz tartozó prospektus, ill. kap...
Jacob Burckhardt: Die Baukunst der Renaissance in Italien. (Nach der Erstausgabe der "Geschichte der Renaissance in Italien). Jacob Burckhardt Werke - Kritische Gesamtausgabe Band 5. München-Basel, 2000, C.H. Beck - Schwabe & Co. AG. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban. Kísérőfüzettel.
A Kovács Gábor gyűjtemény. - The Gábor Kovács collection. Szerk: Fertőszögi Péter, Kratochwill Mimi. Bp., 2004. Vince kiadó. Kiadói vászon kötésben, papír védőborítóval
Klassiker der Kunst I-XXIV. köt. A IV. és VII. kötetek hiányoznak. Stuttgart-Leipzig,1904-9909,Deutsche Verlags-Anstalt, Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítókkal, foltos lapokkal, a lapok egy részén sérülésnyommal, 7 kötet foltos, összeragadt lapokkal, egy kötet sérült kötéssel, egy kötet gerince deformált, rossz állapotban...
Hantai. Szerk.: Fabényi Júlia, Kürti Emese, Popovics Viktória. (Kiállítási katalógus.) Bp., 2014, Ludwig Múzeum-Kortárs Művészeti Múzeum, 211 p. Gazdag képanyaggal, Hantai Simon műveinek reprodukcióival illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.