2 000 HUF
Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihalásáig. Írta: Dr. Baróti Lajos. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. Bp., [1895], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal.