Fábri Anna: Hétköznapi élet Széchényi István korában. Mindennapi történelem. Bp.,2009, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Henri Pozzi: Századunk bűnösei. Ford. Dr. Marjay Frigyes. Bp., 1936, Dr. Marjay Frigyes. Kiadói illusztrált papírkötésben, kopott, szakadt borítóval, a gerincen kis sérüléssel. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihalásáig. Írta: Dr. Baróti Lajos. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. Bp., [1895], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és geri...
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., [1912], Pesti Napló (Hornyánszky-ny.), 160 p + 12 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérülésekkel
'56 Keszthelyen és a keszthelyi járásban. A forradalom és megtorlás dokumentumai, kronológiai és személyi adattára. Zalaegerszeg, 2006., Zala Megyei Levéltár. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.