Marton József: Emlékbeszéd 1848. március 15.-éről. A pozsonyi magyar közművelődési egyesület nagyszombati fiókjának 1903. márczius 15.-i elmndta - -, főgimn. tanár. Nagyszombat, 1903, Pozsonyi M. Közműv Egyesület Nagyszombati Fiókjának, 11 p.
Adrián Divéky: Sprawa Legionu Węgierskiego dla Polski. [A Magyar Légió ügye Lengyelországért./The case of the Hungarian Legion for Poland.] Warszawa, 1939, (Leon Komarowski-ny.),47+1 p. Lengyel nyelven. Papírkötés, sérült, javított borítóval és gerinccel.
Kossuth Lajossal kapcsolatos tétel, mind dési kötődésű kiadás, 3 db: Vásárhelyi Boldizsár: Egyházi beszéd. Kossuth Lajos születésének 100-ik évfordulóján. Kiadta Dés város közönsége. Dés, 1902, Demeter és Kiss, borító nélküli példány, 14 p.; Vásárhelyi Boldizsár - Dr. Boros Gábor: 1902 márczius tizenötödikén és szent Petőfi napján. A nyomorban lévő 1848-49-es honvédek segélyezésére. Kiadja a S...
Szabó Antal: A tizenhárom aradi vértanu. Az aradi vértanuk félszázados évfordulójára. Az Aradi Gyásznap Emléke. Nép-Könyvtár 18. sz. Bp.,(1899), Bálint Lajos, 32 p. Kiadói illusztrált papírkötés, javított, foltos, szakadt borítóval, kissé sérült lapszélekkel.
Szalay Mihály: Kossuth Lajos élete. Kossuth születésének századik évfordulója alkalmából a magyar nép és serdülő ifjusága számára. Bp., 1902, Dobrowsky és Franke, borító nélküli példány, 16 p.