Jaszlinszky András: Institutiones logicae/Institutiones metaphysicae egybe kötve.
Tyrnaviae (Nagyszombat), 1755-1756, Typis Academicis Societatis Jesu, 8 p. +164 p + 1 t rézmetszet. ; 228 p. + 8 p. I. Institutiones logicae, in usum Discipulorum concinnatae II. : Institutiones metaphysicae, in usum Discipulorum concinnatae. Kokrabeli sérült félbőr kötésben
1800 Neuer Schrieb Calender Calendarium um in usum utrisque ecclesiae Buda, 1800. Univers Pestanae Typ. 436 h. +36 sztl lev. Dekoratív aranyozott osztrák és magyar címerrel díszített vaknyomott kartonált papírkötésben, gerincén sérült.
Nyiry István: A' tudományok öszveségének III-dik kötetje. A' tulajdon história tudományai. Rendbe szedte: Nyiry István, a' S. Pataki Kollégiomban a' Philosphiának közönséges Tanítója. S[áros]Patakon, 1831, Nádaskay András, 556+4 p. Átkötött kartonált papírkötés.
Az elülső szennylapon Szentpétery Sámuel pelsőczi református lelkész névbeírása 1840-ből. Szentpéteri Sámuel (1815-1906) református esperes lelkész, Tompa Mihály barátja. A szabadságharcz alatt a pelsőci nemzetőröknek papi vezére volt.
Knorr Alajos (szerk.): Magyar általános és levelező házi titkár. Gyakorlati utmutatás a közéletben előforduló mindennemü családi és más levelek, kereskedelmi és üzleti fogalmazványok és folyamodványok helyes szerkesztésére. Bp., 1896, ifj. Nagel Ottó. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
Szép Ernő: Felnőtteknek. A szerző, Szép Ernő (1884-1953) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1941., Hungária. Első kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott gerincű egészvászon-kötés.
Csoóri Sándor: Nomád napló. A szerző, Csoóri Sándor (1930-2016) író által DEDIKÁLT példány! Bp.,1979,Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
Salman Rushdie: Sátáni versek. (Bp.), 2004, Konzorcium, 686 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Salman Rushdie (1947- ) indiai származású brit író által aláírt példány. (A részben Mohamed próféta élete által inspirált regény 1988-as megjelenése után rögtön felháborodást váltott ki az iszlám közösségekben. Több ország - köztük Rushdie szülőhazája, India is - betiltotta a könyvet. Irán vallási vezetője, Ruholláh Homeini, ezen felül Rushdie meggyilkolására szólította fel a híveket az iszlám vallás meggyalázása miatt.) / Salman Rushdie's 'The Satanic Verses' in Hungarian language, signed by the author.