Fessler, Dr. (Ignác Aurél): Mathias Corvinus, König der Hungarn und Herzog von Schlesien. Zweyte II. Theil Breslau, 1794. Wilhelm Gottlieb Korn. 2t. (címkép+díszcímlap)+VIII+360p.; Korabeli, kissé kopott félbőr-kötésben. Jó példány
A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott barna egészvászon sorozatkötésben, két vászon-kötésű kötet (I., VII. köt) átkötött példány, javított példány, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, e...
A nagy francia forradalom és Napóleon. I-V. kötet. Teljes!. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp.,é. n. (1910 körül), Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott Gottermayer féle egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel, A II. kötetről a...
Gr. Montalembert, [Charles Forbes Comte de (1810-1870)]: Magyar Szent Erzsébet thüringiai hercegnő története. (1207-1231.) A francia eredetiből fordította a Pesti Növendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Eger, 1862., Érsek-Lyceumi Könyvnyomda, 1 (címkép) t.+ 8+560+3 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Gulyás Pál: A könyvnyomtatás Magyarországon a XV. és XVI. században I-II. füzet. Bp., 1929-1931., M[agyar] N[emzeti] Múzeum Barátainak Egyesülete támogatásával kiadja az Országos Széchényi Könyvtár,(Stephaneum-ny.), 8+272 p.+ LXVIII t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott borítókkal.