Ballagi Géza: A politikai irodalom Magyarországon 1825-ig. Bp., 1888, Franklin-Társulat, VIII+847 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötésben, a borítón sérüléssel, kissé fakó gerinccel, néhány kissé sérült lappal, régi intézményi bélyegzőkkel.
Jubileumi emlékkönyv a szervezett magyar mentés centenáriumán. Szerk.: Dr. Cselkó László. Bp., 1987, Országos Mentőszolgálat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói nyl-kötés, a borítón kis sérüléssel. Megjelent 1800 példányban.
Petiscus, [August Heinrich]: Az Olympos. Görög-római mythologia. Függelékül a germán népek istentana. Serdültebb fiúk és leányok számára. - - nyomán átdolgozta Dr. Geréb József. Bp., 1893, Athenaeum, 1 (címkép) t. + VII+344 p.+7 t. Egészoldalas képtáblákkal és szövegközti képekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, folto...
Vida István - Vörös Vince: A Független Kisgazdapárt képviselői. 1944-1949. Életrajzi lexikon. Történeti elitkutatások. Bp., 1991., ELTE Szociológiai és Szociálpolitikai Intézet. Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, Vörös Vince. (1911-2001) politikus, országgyűlési képviselő, az Országgyűlés alelnöke (1990-1994) által Dr. Papp Istvánnak az Országgyűlés Elnöki Titkársága vezetőjének részére DEDIKÁL...
Országgyűlési Almanach. Történelmi sorozat I-II. kötet. Szerk.: Vida István. I. köt.: Az ideiglenes Nemzetgyűlés almanachja. 1944-1945.; II. köt.: Az 1945. évi Nemzetgyűlés almanachja 1945-1947. Bp.,1994-1999, Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötés és kiadói kissé kopott, kissé sérült egészműbőr-kötés.
Dienes András: Petőfi a szabadságharcban. Irodalomtörténeti Könyvtár 3. Bp., 1958., MTA Irodalomtörténeti Intézete, 643+3 p.+A-H t. + LXXXIV t. + 2 (melléklet) t. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói foltos papír védőborítóban.