Books: History

Number of items: 115

Dr. Lipp Vilmos: A fenéki sírmező. Bp., 1885, Magyar Tudományos Akadémia Bizottsága. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
18201.

5 000 HUF
12,95
14,29

18202.

5 000 HUF
12,95
14,29

18203.

4 200 HUF
10,88
12,00

Csomor Lajos: Őfelsége, a Magyar Szent Korona. Székesfehérvár, 1996, V. Hunyadi László. Gazdag képanyaggal, a szerző rajzaival illusztrálva. Kiadói papírkötés.
18204.

3 000 HUF
7,77
8,57

18205.

3 000 HUF
7,77
8,57

Szily Kálmán: Gróf Klebelsberg Kunó ig. és t. tag emlékezete. MTA Elhúnyt Tagjai Fölött Tartott Emlékbeszédek. XXIV. köt. 2. sz. Bp., 1943., MTA, 50 p. Kiadói papírkötés
18206.

2 000 HUF
5,18
5,71

Barna Jónás: A szabadságharcz hősregéi. (Jutalomkönyv). Bp., é.n. (cca 1900), Grünbaum Ármin (Szeged, Endrényi Lajos-ny.), 110+(1) p. (Az első oldalon névre szóló emléklap). Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kartonált kötés, sérült, hiányos gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel, intézményi bélyegzőkkel.
18207.

4 000 HUF
10,36
11,43

Boleszny Antal: A Magyar Szent Korona Orsova melletti elásatása 1849-ben és megtalálása 1853-ban. [Temesvár, 1889., Handl J.-ny.], 27 p. Átkötött modern papírkötésben, benne 3 modern fotóval, újságcikkel és gépelt irattal.
18208.

1 800 HUF
4,66
5,14

Thirring Gusztáv: Magyarország népessége II. József korában Bp., 1928. MTA Kiadói papírkötésben kissé kopott
18210.

4 000 HUF
10,36
11,43

Károsy Pál: A kerepesi úti temető nagy halottai. Pintér Jenő előszavával. Bp., 1938., Uránia, (Székely Nyomda.) Kihajtható térképpel. Kiadói papírkötésben, műanyag védőborítóban, a borítón kis szakadásokkal, kissé foltos borítóval, Károsy Pál beragasztott halálozási értesítőjével.
18211.

4 000 HUF
10,36
11,43
10

Dr. Kárpáthy-Kravjánszky Mór: Magyar inkvizíciós perek Velencében. Bp., 1933, Szent István Akadémia (Sárkány-ny.), 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, ragasztott gerinccel.
18212.

2 200 HUF
5,70
6,29

Molla Haszán Elkjáfi: Az egri török emlékirat a kormányzás módjáról. Eger vára elfoglalása alkalmával az 1596. évben írta: - - . A Konstantinápolyban őrzött török kéziratból fordította és magyarázatát írta: Dr. Karácson Imre. Bp., 1909, Szent István-Társulat, 25+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, ragasztott gerinccel.
18213.

2 000 HUF
5,18
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF