Csomor Lajos: Őfelsége, a Magyar Szent Korona. Székesfehérvár, 1996, V. Hunyadi László. Gazdag képanyaggal, a szerző rajzaival illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Szily Kálmán: Gróf Klebelsberg Kunó ig. és t. tag emlékezete. MTA Elhúnyt Tagjai Fölött Tartott Emlékbeszédek. XXIV. köt. 2. sz. Bp., 1943., MTA, 50 p. Kiadói papírkötés
Barna Jónás: A szabadságharcz hősregéi. (Jutalomkönyv). Bp., é.n. (cca 1900), Grünbaum Ármin (Szeged, Endrényi Lajos-ny.), 110+(1) p. (Az első oldalon névre szóló emléklap). Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kartonált kötés, sérült, hiányos gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel, intézményi bélyegzőkkel.
Boleszny Antal: A Magyar Szent Korona Orsova melletti elásatása 1849-ben és megtalálása 1853-ban. [Temesvár, 1889., Handl J.-ny.], 27 p. Átkötött modern papírkötésben, benne 3 modern fotóval, újságcikkel és gépelt irattal.
Károsy Pál: A kerepesi úti temető nagy halottai. Pintér Jenő előszavával. Bp., 1938., Uránia, (Székely Nyomda.) Kihajtható térképpel. Kiadói papírkötésben, műanyag védőborítóban, a borítón kis szakadásokkal, kissé foltos borítóval, Károsy Pál beragasztott halálozási értesítőjével.
Dr. Kárpáthy-Kravjánszky Mór: Magyar inkvizíciós perek Velencében. Bp., 1933, Szent István Akadémia (Sárkány-ny.), 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, ragasztott gerinccel.
Molla Haszán Elkjáfi: Az egri török emlékirat a kormányzás módjáról. Eger vára elfoglalása alkalmával az 1596. évben írta: - - . A Konstantinápolyban őrzött török kéziratból fordította és magyarázatát írta: Dr. Karácson Imre. Bp., 1909, Szent István-Társulat, 25+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, ragasztott gerinccel.