Döbrössy Alajos: Szent István első apostoli magyar király koronája és jobbja. Egyházi beszéd. Tartotta a balatonfüredi gyógyhelyen 1880. augusztus 20-án [...]: - - . Közrebocsátá: Jalsovics Aladár, a balatonfüredi gyógyhely lelkésze. Bp., 1881, Bagó Márton és Fia, 15 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban, minimálisan foltos borítóval.
Emil Ludwig: Führer Europas. Nach der Natur gezeichnet. Amsterdam, 1934., Querido. Német nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
Nyulásziné Straub Éva: Öt évszázad címerei a Magyar Országos Levéltár címereslevelein. Bp., 1987, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Az Ideiglenes Nemzetgyűlés és az Ideiglenes Nemzeti Kormány. 1944-1945. Szerk.: Feitl István. Bp., 1995., Politikatörténeti Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Maria Longhena: Az ősi Mexikó. Maják, aztékok és más Kolumbusz előtti népek. Ford.: Gyarmati János. Bp., 1998, Officina '96. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ember Győző: Az 1848/49-i minisztérium levéltára. Magyar Országos Levéltár Kiadványai I. Levéltári Leltárak 1. Bp., 1950., Akadémiai Kiadó. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
Wladyslaw Lewandowski: Uczestnicy powstania listopadowego opowiadają. (Wybór pamietników.) [A novemberi felkelés résztvevői. (Válogatás a naplókból.)] Warszawa, 1959., Panstwowe Zaklady Wydawnictw Szkolnych. Lengyel nyelven. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, lengyel nyelvű ajándékozási sorokkal.