Books: Judaica

Number of items: 13

Egeresi László Sándor: A bibliai héber nyelv tankönyve. Bp., 2009, Új Mandátum. Kiadói papírkötés.
18735.

12 000 HUF
31,09
34,29

Mózes öt könyve. (A Pentateuch). Bp., 1914, Brit és Külföldi Bibliatársulat (Berlin, Trovitzsch és fia-ny.), 2 sztl. lev.+350 p. Héber és magyar nyelven. Korabeli egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
18736.

3 000 HUF
7,77
8,57

Kecskeméti Ármin: A zsidó irodalom története. I-II kötet. Bp., 1908-1909, Izraelita Magyar Irodalmi Társulat, 334; 343 p. Átkötött kartonált papírkötésben
18737.

4 000 HUF
10,36
11,43

Az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat évkönyve 1910 és 1913 évek 2 db Szerk.: Bánóczi József. Bp., 1910,12, Izr. Magyar Irodalmi Társulat,Moden nyl kötésekben
18738.

1 600 HUF
4,15
4,57

Cecil Roth: Zsidó középkor. Javne Könyvek 11. Bp.,[1943.], Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége, 163 p. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.
18739.

3 000 HUF
7,77
8,57

Dr. Kiss Arnold: Noémi. Imádságok zsidó leányok számára. Bp., 1906, Schlesinger Józs. (Márkus Samu-ny.), XII+558 p. Átkötött egészvászon-kötésben, részben sérült fűzéssel, néhány kissé foltos lappal.
18740.

2 000 HUF
5,18
5,71

Nyiszli Miklós: Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az auschwitz-i krematóriumban. [Bp.], 1947, Világ. Papírkötésben, kissé sérült gerinccel.
18741.

1 800 HUF
4,66
5,14

Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen. Bp.,1945, Református Traktátus Vállalat. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé sérült borítóval, lapok alja sérült.
18742.

1 600 HUF
4,15
4,57

Évkönyv 1979/80 kiadja a Magyar Izraeliták Országos Képviselte, szerkeszti Scheiber Sándor, Kiadói papírkötésben, kis sérüléssel a gerincen
18743.

1 000 HUF
2,59
2,86

Schalom Asch: Dalol a völgy. Ford.: Horváth Zoltán. Bp.,(1938.), Tábor. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, szakadt papír védőborítóban, kissé kopott borítóval.
18744.

1 200 HUF
3,11
3,43

Száz év zsidó magyar költői. Szerk.: Dr. Csergő Hugó. Bp.,én., OMIKE. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, egy kis részen a könyvtest szétvált, megviselt állapotban.
18745.

1 400 HUF
3,63
4,00

1968 Az 5729. zsinagógiai év naptára. 1968. szept. 23-tól 1969. szept 12-ig. Bp., 1968., Magyar Izraeliták Országos Képviselete Irodája.
18746.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF