Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 45

18620.

50 000 HUF
129,53
142,86

Georgii Agricolae:De ortu & causis subterraneorum, lib. V ; De natura eoru quae effluunt exterra, lib. IV ; De natura fossilium, lib X... Wittenbergae 1612. Zachariae Schureri 1114p. + index. Korabeli, sérült pergamen kötésben, utolsó kb 50 lapon kisebb, szöveget minimálisan érintő hiányokkal Tulajdonosi névbejegyzéssel: Szentgyörgyi Horváth Imre tulajdonos, 1796. November19. .
18621.

38 000 HUF
98,45
108,57

Halmai János - Novák István: Farmakognózia. Bp., 1963, Medicina. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2500 példányban. + 1965 Nemzetközi Gyógynövény Szimpozion programfüzet, 10 p.
18622.

10 000 HUF
25,91
28,57

Mauritz Béla - Vendl Aladár: Ásványtan egyetemi és főiskolai hallgatók számára. I-II. köt. I.: Általános ásványtan. Az ásványok fizikai és kémiai tulajdonságai, keletkezésük és előfordulásuk módja. II.: Részletes ásványtan. Az ásványok rendszerezése, részletes leírása, különös tekintettel a keletkezési körülményekre. Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XI+516 p.; (6)+503+(1) p. Szövegközi ábrákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés, belül a lapok jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
18623.

Mauritz Béla - Vendl Aladár: Ásványtan egyetemi és főiskolai hallgatók számára. I-II. köt. I.: Általános ásványtan. Az ásványok fizikai és kémiai tulajdonságai, keletkezésük és előfordulásuk módja. II.: Részletes ásványtan. Az ásványok rendszerezése, részletes leírása, különös tekintettel a keletkezési körülményekre. Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XI+516 p.; (6)+503+(1) p. Szövegközi ábrákkal...

8 000 HUF
20,73
22,86

Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete. Bp., 1978, Gondolat, 487+(1) p. Szövegközi képekkel, ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
18624.

6 000 HUF
15,54
17,14

Emlékkönyv a Királyi Magyar Természettudományi Társulat félszázados jubileumára. A választmány megbízásából szerk. a Titkárság. Bp., 1892, K. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.), (12)+831 p. + 6 t. A Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XLVII. kötete. Kiadói aranyozott gerincű, dombornyomott félbőr-kötés, kissé sérült, foltos, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal.
18625.

Emlékkönyv a Királyi Magyar Természettudományi Társulat félszázados jubileumára. A választmány megbízásából szerk. a Titkárság. Bp., 1892, K. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.), (12)+831 p. + 6 t. A Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XLVII. kötete. Kiadói aranyozott gerincű, dombornyomott félbőr-kötés, kissé sérült, foltos, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapo...

6 000 HUF
15,54
17,14

18626.

7 000 HUF
18,13
20,00

Dr. Issekutz Béla: Gyógyszerrendelés. Bp., 1931, Eggenberger - Rényi Károly (Szeged, Városi Ny.), IV+313 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A szerző, Issekutz Béla (1886-1979) farmakológus által DEDIKÁLT példány.
18627.

6 000 HUF
15,54
17,14

Le Roy, Louis,: Die heilende Medicin, oder die durch Erfahrung bewährte, gegen die Ursache der Krankheiten gerichtete, ausleerende Heilmethode - von Le Roy, Wundarzte in Paris. Erster und Zweiter Theil Leipzig, 1835. A gyógyító gyógysze Kiadói papírkötésben. kézzel írt bejegyzéssel: "MVásárhely 12. Marc. (1)834. Várhegyi János ..."Kiadói papírkötésben kis sérüléssel / Paper binding with minor damage
18628.

Le Roy, Louis,: Die heilende Medicin, oder die durch Erfahrung bewährte, gegen die Ursache der Krankheiten gerichtete, ausleerende Heilmethode - von Le Roy, Wundarzte in Paris. Erster und Zweiter Theil Leipzig, 1835. A gyógyító gyógysze Kiadói papírkötésben. kézzel írt bejegyzéssel: "MVásárhely 12. Marc. (1)834. Várhegyi János ..."Kiadói papírkötésben kis sérüléssel / Paper binding with minor dama...

5 000 HUF
12,95
14,29

18629.

5 000 HUF
12,95
14,29

18630.

4 800 HUF
12,44
13,71

Berde Károly.: A magyar nép dermatológiája. A bőr és betegségei népünk nyelvében, hiedelmeiben és szokásaiban. 41 szövegközti ábrával. Bp., 1940. MOK.Kiadói, egészvászon sorozatkötésben.
18631.

4 000 HUF
10,36
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF