Books: Religion

Number of items: 30

18748.

Szent Biblia, az az Istennec O es Wy testamentvmanac prophétác es apostoloc által meg iratott szent könyuei. Magyar nyelwre fordittatott [Károlyi Gáspár] egészben és wijonnan az Istennec Magyar országban való anya szent egyházánac épülésére. Károlyi Gáspár 1590-ben kiadott Vizsolyi bibliájának XXI. századi mása. Vizsoly, 2017, Daruka Mihály vezetésével a Vizsolyi Biblianyomtató Műhely, 2406 p. Kia...

700 000 HUF
1 813,47
2 000,00

Keresztyén Énekes Könyv, melly alkalmatos igazításokkal és némelly régi énekek helyett újakkal jobbítva, készített és kibotsáttatott az Ágostai vallástételt tartó Evangyélikusoknak a' Dunán túl lévő Supweintendentziája általt. Második kiadás, megsokasítva a' Jerusálem Veszedelmének leírásával. Kőszegen, 1842., Reichard Károly költségével 's betűivel, VIII+494+34 p. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az utolsó 4 lapon kis szú-rágta lyukakkal, névbejegyzésekkel, az elején a könyv öröklődésére vonatkozó beragasztott jegyzettel (2 sztl. lev.)
18749.

Keresztyén Énekes Könyv, melly alkalmatos igazításokkal és némelly régi énekek helyett újakkal jobbítva, készített és kibotsáttatott az Ágostai vallástételt tartó Evangyélikusoknak a' Dunán túl lévő Supweintendentziája általt. Második kiadás, megsokasítva a' Jerusálem Veszedelmének leírásával. Kőszegen, 1842., Reichard Károly költségével 's betűivel, VIII+494+34 p. Korabeli egészbőr-kötésben, kopo...

20 000 HUF
51,81
57,14

[Padányi Biró Márton (1693-1762)]: Enchiridion Martini Bironii Padáni Episcopi Weszprimiensis, de Fide, Haeresiarchis, ac eorum asseclis, In genere de Apostatis, deque Constitutionibus, atque Decretis Imperatorum & Regum, contra Dissipatores Catholicae Ecclesiae Editis. Diotrephi seu Acatholicis in Hungaria commorantibus, ad S.S. Imperatriciam, ac Reginalem Majestatem Mariam Theresiam,.... Exhibitum. Jaurini [Győr], 1750, Typis Gregorii Joannies Streibig, 1 (címkép) t. + 6 sztl. lev. +208 p.+ 8 sztl. lev. Latin nyelven. Egyetlen kiadás. A művet maga korában Mária Terézia betiltotta túlzott protestáns ellenessége miatt. Korabeli kartonált papírkötés, a borítón kopásnyomokkal, javított kötéssel, intézményi bélyegzéssel.
18750.

[Padányi Biró Márton (1693-1762)]: Enchiridion Martini Bironii Padáni Episcopi Weszprimiensis, de Fide, Haeresiarchis, ac eorum asseclis, In genere de Apostatis, deque Constitutionibus, atque Decretis Imperatorum & Regum, contra Dissipatores Catholicae Ecclesiae Editis. Diotrephi seu Acatholicis in Hungaria commorantibus, ad S.S. Imperatriciam, ac Reginalem Majestatem Mariam Theresiam,.... Exhibit...

16 000 HUF
41,45
45,71

Ugróczy Ferenc (1785-1836): Kalazantius Szent Jósefnek, az Isten' Annya' Szegényeitül neveztetett Kegyes Iskolák' Szerzete' fel-állítójának élete rövid sommába foglalva Ugróczy Ferentz ugyan azon szerzet-béli áldozó - pap által. Pesten, 1821., Trattner János Tamás' betűivel, VIII+63 p. Korabeli kartonált papírkötés, sérült kötéssel és gerinccel, a borítón kis kopásnyomokkal.
18751.

13 000 HUF
33,68
37,14

[William Ames/Gulielmus Amesius (1576 -1633)] Guil. Amesii disceptatio scholastica de circulo pontificio, et eorum omnium akatalepsia, qui in Scripturis non acquiescunt item ejusdem Disquisitiones Theologicae, de lumine naturae & gratiae praeparatione peccatoris ad conversationem adratione christi mediatoris. ... Lugduni Batavorum [Leiden], 1633, Ex officina Justi Livii, 93 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, pótolt címlappal.
18752.

[William Ames/Gulielmus Amesius (1576 -1633)] Guil. Amesii disceptatio scholastica de circulo pontificio, et eorum omnium akatalepsia, qui in Scripturis non acquiescunt item ejusdem Disquisitiones Theologicae, de lumine naturae & gratiae praeparatione peccatoris ad conversationem adratione christi mediatoris. ... Lugduni Batavorum [Leiden], 1633, Ex officina Justi Livii, 93 p. Latin nyelven. Korab...

12 000 HUF
31,09
34,29

[William Ames/Gulielmus Amesius (1576 -1633) - Nicolaas Grevinckhoven (Grevinchovius (1570-1632)] Guil. Amesii rescriptio scholastica et brevis ad Nic. Grevinchovii responsum illud prolixum quod opposuit dissertationi de redemptione generali et electione ex fide praevisa. Accesserunt ejusdem disceptatio scholastica de circulo pontificio aliique theologici tractatus. Editio altera, priore emendatior. Hardervici, 1645., Ex Officina Nicolai á VVieringen, 215+1 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, a borítón kopásnyomokkal, a lapok alján foltokkal, igényesen pótolt címlappal.
18753.

[William Ames/Gulielmus Amesius (1576 -1633) - Nicolaas Grevinckhoven (Grevinchovius (1570-1632)] Guil. Amesii rescriptio scholastica et brevis ad Nic. Grevinchovii responsum illud prolixum quod opposuit dissertationi de redemptione generali et electione ex fide praevisa. Accesserunt ejusdem disceptatio scholastica de circulo pontificio aliique theologici tractatus. Editio altera, priore emendatio...

12 000 HUF
31,09
34,29

[William Ames/Gulielmus Amesius (1576 -1633)] Coronis ad collationem Hagiensem: qua argumenta pastorum Hollandiae adversus remonstrantium quinque articulos de divina praedestinatione, et capitibus ei adnexis, producta, ab horum expectionibus vindicantur. Amstelodami [Amsterdam], 1636., Apud Ioannem Ianssonium, 12+383 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, igényesen pótolt címlappal, a lapok alján foltokkal.
18754.

[William Ames/Gulielmus Amesius (1576 -1633)] Coronis ad collationem Hagiensem: qua argumenta pastorum Hollandiae adversus remonstrantium quinque articulos de divina praedestinatione, et capitibus ei adnexis, producta, ab horum expectionibus vindicantur. Amstelodami [Amsterdam], 1636., Apud Ioannem Ianssonium, 12+383 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, igényesen pótolt címlappal, a la...

12 000 HUF
31,09
34,29

Keresztyén Catechismus, az az: a' keresztyéni hitnek ágazatira való Kérdések és Feleletek által való rövid tanítás, melly ... Pest, 1800 (?), Nemes Tratner (Trattner) betűivel, és költségével, V+8-261 p.+ 53 sztl. lev. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a dátumozás kissé elmosódott, aláhúzásokkal, bejelölésekkel, néhány jegyzettel, 1831-es possessori bejegyzéssel. Ritka!
18755.

Keresztyén Catechismus, az az: a' keresztyéni hitnek ágazatira való Kérdések és Feleletek által való rövid tanítás, melly ... Pest, 1800 (?), Nemes Tratner (Trattner) betűivel, és költségével, V+8-261 p.+ 53 sztl. lev. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a dátumozás kissé elmosódott, aláhúzásokkal, bejelölésekkel, néhány jegyzettel, 1831-es possessori bejegyzésse...

10 000 HUF
25,91
28,57

[Kecskeméti Zsigmond (1737-1821)] Ketskeméti 'Sigmond' polgárdi református prédikátor külömböző alkalmatosságokkal el mondott falusi prédikátziói. Győr, 1795., Streibig József, 22+671+1 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, sérült, hiányos címlappal, az elsülő tábla belseje és az elülső szennylap firkált.
18756.

10 000 HUF
25,91
28,57
9

18757.

40 000 HUF
103,63
114,29

18758.

Jacobi Dorsi: Instructio Confessarii. In Tres Partes divisa, Quarum Prima complectitur ea, quae concernunt Confessarium in genere: Altera, quae Confessarium in specie seu Ordinarium: Ultima demum, quae Confessarium Extraordinarium, in Supplementum suae Theologiae Moralis typis vulgata, & in hac editione quarta ad MS. oroginale occurate recognita a P. Anselmo Schnell,... Augustae Vindelicorum [Augs...

12 000 HUF
31,09
34,29

18759.

8 000 HUF
20,73
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF