Újvári Dorottya - Sara J. Meaker: Kónya Gyuláné Schéfer Teréz. Egy magyarvalkói papné élete és varrottasmintái. Kolozsvár (Cluj-Napoca), 2021, Asociatia Tarnat Kalotaszeg Durabil. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Magyar, román és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. / In Hungarian, Romanian and English language. Hardcover.
Desmond Morris: Az emberállat. Személyes vélemény az emberi fajról. Ford.: Káldos Zsolt. Bp., 1997, Magyar Könyvklub. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Friedrich Nietzsche: Túl jón és rosszon. A kötetet fordította, szerkesztette, sajtó alá rendezte és a jegyzeteket összeállította: Tatár György. Matúra Bölcselet. Bp.,1995, Ikon. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Bálint Sándor: Az esztendő néprajza. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 6. sz. Bp., 1942, Magyar Szemle Társaság, 79+(1) p. Kiadói papírkötés.
Rudolf Steiner: Rózsakeresztes szellemtudomány. Budapesti előadások. Ford.: Biczó István. Bp., 1995, Jáspis. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, az utolsó lap kissé sérült.
Völgyesi Ferenc: Minden a lélek. A démonológiától a gyógyhipnózisig. Bp., 1943, Dante. Negyedik, bővített kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon kötésben
Roscher Vilmos: A nemzetgazdaságtan rendszere. I. köt.: A nemzetgazdaság alaptani. Iskolai és magán használatra írta - -. magyarra fordította Kiss János. Pest, 1872., Eggenberger-féle Akad. Könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár), (Pozsony, Wigand K. F. -ny.), XXIV+514+1 p. Korabeli félvászon-kötésben, festett - márványozott díszes lapélekkel, kopott borítóval, tulajdonosi bélyegzésekkel és névbejegy...