Nova et Recens Emendata Totius Regni Ungariae una cum Adiacentibus et Finitimis Regionibus Delineatio 1624 Claes Janszoon Visscher - Magyarország, Erdély, Románia térképe. Színezett rézmetszet, szép állapotban. / Map of Hungary, Transylvania, Romania Colored copperplate engraving. Nice condition.
Dufour, Auguste-Henri (1798-1865): Systemes géographiques de Ptolémée, de Strabon et d'Eratosthene, az ókori görögök által ismert világ térképe, Conrad Malte-Brun 1831-ben megjelent "Atlas Complet du Precis de la Geographie Universelle" c. atlaszából, határszínezett rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, 25,5×33 cm
Monde connu des anciens au siecle de Ptolémée, az ókori görögök által ismert világ térképe, Conrad Malte-Brun 1831-ben megjelent "Atlas Complet du Precis de la Geographie Universelle" c. atlaszából, határszínezett rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, 25×35 cm
Russia Asiatica (Az ázsiai Oroszország térképe), XVIII. sz. vége. Rézmetszet, papír, határszínezett. Zatta, Antonio és fiai kiadása. Üvegezett fakeretben, 32x42 cm / Asian Russia, old map, end of 18th century, engraving, hand-coloured, framed
Bihar vármegye lakott helyei 1773-ban. A Lexicon Locorum Populosorum alapján tervezte: Dr. Mezősi Károly. M.kir. honvéd térképészeti intézet nyomása. Hajtva, 46x42 cm