4 000 HUF
Horváth Mihály: A magyarok története rövid előadásban. Pest, 1868, Heckenast Gusztáv, 4+596 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.