Tétel

Catalogue number:

18239.
445. Closed Online auction
Books: History

40 000 HUF

Description:

[Koller József (1703-1766)]: Cerographia Hungariae, seu Notitia de insignibus, et sigillis regni Mariano-apostolici, compendiô data, atque honori dominorum dominorum AA. LL. & Philosophie doctorum, cum in alma Archi-episcopali Universitate Societatis Jesu Tyrnaviensi promotore R. P. Joanne Szegedi, ... Tyrnaviae [Nagyszombat], 1734, Typis Academ. per Leopold Berger, 6+196 p.+6 (rézmetszetű tábla, közte 4 kihajtható, az egyik kihajtható tábla fénymásolattal pótolt, 3 kihajtható táblán restauráció, javítások nyomaival) t. Oldalszámozáson belül 4 db szövegközi rézmetszettel illusztrált. Egyetlen kiadás. Az első magyar pecséttani mű, Magyarország címerének szimbolikájával, a tartományi és vármegyei címerekkel foglalkozik. Korabeli egészbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, restaurált borítóval, restaurált lapokkal, az egyik kihajtható tábla fénymásolattal pótolt, 3 kihajtható táblán restauráció, javítások nyomaival, foltos lapokkal.

Share: