Dr. Borovszky Samu (szerk.): Bács-Bodrog Vármegye I.-II. kötetek Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Bp.,[1909], Országos Monográfia Társaság, 1 (térkép) t. +4+VI+ 477 p.+ 2 t.; 4+616 p.+2 t. Gazdag képanyaggal, térképpel, műmellékletekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés kissé kopott, sérült
Egy szatmári civis emlékiratai. Korrajz Szatmár-Németi város multjából. 1790-1820. Szatmártt [Szatmárnémeti], 1893, ,,Szabadsajtó"-ny., 1 t. + 146 p. Kiadói papírkötés, sérült, borítóval, korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel.
Barcsay Amant Zoltán: Eger vár és város régi ábrázolásai. Alte Abbildungen der Burg und der Stadt Eger. (1567-1900.) I-II. köt. I. köt.: Képek - Abbildungen. II. köt.: Ismertetés - Text. Az I. köt címlapján a szerző, Barcsay-Amant Zoltán (1902-1988) muzeológus, egri muzeumigazgató által Sárdy Brutusz (1892- 1970. szeptember 28.) festőművész, restaurátor, majd a Magyar Nemzeti Galéria Restaurátori ...
Demeter Pál: Egri fényírók és fényirdák. Az egri fényképezés története 1842-1914. A szerző által aláírt! Eger, 2020, szerzői kiadás. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. (Ritka!)
Siklóssy László: Hogyan épült Budapest? (1870-1930). A Fővárosi Közmunkák Tanácsa története. Rakovszky Iván előszavával. Bp., 1985, ÁKV. Egy kihajtható színes térképpel, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Reprint kiadás. Kiadói illusztrált műbőr kötés, jó állapotban.
1905 Zólyom vármegye községei és egyéb lakott helyei hivatalos neveinek jegyzéke. A magyar kir. belügyminister megbízásából kiadja az Országos Községi Törzskönyvbizottság. Bp.,1905, Pesti Könyvnyomda Rt., 14 p. Kiadói papírborítóval
1904 Máramaros vármegye községei és egyéb lakott helyei hivatalos neveinek jegyzéke. A magyar kir. belügyminister megbízásából kiadja az Országos Községi Törzskönyvbizottság. Bp.,1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 17 p. Kiadói papírborítóval
1904 Baranya vármegye községei és egyéb lakott helyei hivatalos neveinek jegyzéke. A magyar kir. belügyminister megbízásából kiadja az Országos Községi Törzskönyvbizottság. Bp.,1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 23 p. Kiadói papírborítóval