Bacskai Béla: Lakodalmas népszokások Kárpátalján. A szerző által DEDIKÁLT példány. Ungvár, 2008., Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Schermann Szilárd: Kassa és a kassai hegyek kalauza. Két térképvázlattal, egy panorámaképpel és 63 képpel. Bp., 1944., Magyarországi Kárpát Egyesület, (Légrády-ny.), 352 p.+1 (kihajtható panorámakép) t. + 2 (térképek, Kassa belterülete, 15x18 cm; Kassai hegyek utvonalvázlata, 42x55 cm) t. A 321. és 352. oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a borító szélein egészen k...
Budai hegyek. Részletes Magyar Útikalauzok 1. Szerk.: Dr. Vigyázó János. Átdolgozta: Dr. Strömpl Gábor. Bp., 1934, Turistaság és Alpinizmus, 1 (kihajtható térkép) t. + 135+3 p. + 2 t. 3. kiadás. Átkötött modern papírkötés. + 1927 Budai hegyek térképe, 1:37.500, vászonra kasírozva, 60x47 cm
Nagy H. Tamás: Megéltük a második nagy háborút. Szilas és Lakszakállas községek a második világháború alatt. DEDIKÁLT! Komarno/Komárom, 2013, Euline, 90 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 100 példányban.
Iczkovits Emma: Az erdélyi Fehér megye a középkorban. Település- és Népiségtörténeti Értekezések 2. sz. Bp., 1939., (Sylvester-ny.), 88+2 p. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
Die Donau von Passau bis zum Schwarzen Meere 1916. [Wien], Erste K. K. Priv. Donau Dampf Schiffahrts Gesellschaft (DDSG), 157+1 p. Német nyelven. Korabeli reklámokkal. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal. Kiadói aranyozott papírkötés, kopott borítóval, részben hiányos gerinccel, számos "M.Á.V. Központi Menetjegyiroda Budapest [1]916 .." bélyegzéssel.
Györffy István: Nagykunsági Krónika. Bp., 1941, Turul, 1 t. + 180 p. + XVI t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott, szakadt kiadói papír védőborítóban, a címkép és az 1-14. oldalak kijárnak.
Csatkai Endre: Idegenek a régi Sopronról. (Levéltöredékek, útinaplók.) 1487-1841. Összeáll.: Dr. - -. Sopron, 1938., Scarbantia 2. szám. , 1 t. + 46+2 p. + 9 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, nagyrészt felvágatlan lapokkal.