cca 1911-1913 Régi napló, közel 300 oldalnyi bejegyzéssel (az első 75 oldalon egyenleg-nyilvántartásokkal, ezeket jancsiszeggel összetűzték), könyvalakú egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel
1912 Kőbánya, ismeretlen beszámolója halálos kimenetelű autóbalesetről, amelyben egy hölgy kirepült a gépkocsiból. Három kézzel írt oldal, Anton Dreher Brauereien (Dreher Antal Sörgyára) fejléces papíron.
1914 Sopron, vétlevél a Gy.S.E.V. üzletigazgatóságától átvett bizalmas jellegű hadiforgalmi anyagról, I. világháború, hátoldalán a GySEV Üzletigazgatóság 1945-ös feljegyzésével, 34x21 cm
1915 Darnay Kálmán (1864-1945) régész, muzeológus, író, magyar királyi tanácsos és magyar kormányfőtanácsos, az állami Darnay-múzeum alapító igazgatója autográf sorai és aláírása Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikusnak küldött, a Darnay-múzeum Kisfaludy termét megörökítő képeslapon, amelyben egy festmény paramétereiről egyeztet.
cca 1918 Weiner Leó: Sonate No. 2. (Fismoll) für Violine mit Klavierbegleitung Kompniert von - -. Op. 11. A szerző, Weiner Leó (1885-1960) kétszeres Kossuth-díjas zeneszerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,(1918), Franz Bárd und Sohn, 43 p. Papírkötésben, foltos, restaurált borítóval, a borító elvált a füzettől.
cca 1920 1947 Keresztury Dezső (1904-1996) magyar író, költő, irodalomtörténész, kritikus, műfordító, egyetemi tanár, vallás és közoktatásügyi miniszteri levelezése. Neki és általa írt és aláírt levelek, több mint 50 db egy mappában. Gratulációk, hivatali és személyes ügyek stb.
1926 Dr. Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, pszichiáter és hipnotizőrnek írt levél Horthy Miklós kormányzó kabinetiodája vezetőjének aláírásával, melyben a kormányzó nevében megköszöni Lélek és természettudomány c. munkájának megküldését.