1940 Csathó Kálmán (1881-1964) író, színházi rendező, MTA-tag saját kezű írása és aláírása felesége, Aczél Ilona színésznő halála miatt kiadott részvétköszönő kártyán
1940 Mohácsi Jenő (1886-1944) zsidó származású magyar író, drámaíró, költő, műfordító gépelt levele, autográf aláírással, borítékkal, Bokor Dezsőnek (1894-1963) a Vajna és Bokor kiadó vezetőjének részére.
cca 1945 "Ministerstvo Prosvesheniya" (Oktatási Minisztérium), orosz nyelvű felirattal ellátott karszalag az 1945-ben a szovjetek által megszállt Budapestről, rajta "M. kir. Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium Elnökség" feliratú, magyar címeres, illetve orosz nyelvű "Oktatási Minisztérium Budapest" pecsétekkel. 40x14 cm
1947 Pipics Zoltán (1900-1975) művészettörténész, az OSZK főkönyvtárosának (1953-1962) gépelt sorai levelezőlapon, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, egy XVII. sz. holland tájkép restaurálásának ügyében valamint érdeklődik, hogy az ő saját Bosznay és Edvi-Illés képei megmenthetők-e? Pipics Zoltán sajátkezű aláírásával, levelezőlapon.
1948-1950 Csonka János (1 db) és Csonka Béla (2 db) okleveles gépészmérnök szabadalmi leírásai és okiratai, összesen 3 db. + 1944 Csonka Béla részére szóló kézzel írt levél, benne Csonka János részére szóló üdvözlettel is.
1953 Szabó Lőrinc (1900-1957) autográf aláírással és javítással ellátott gépelt levele "Kedves Riza!" megszólítással. A levélben Nyitnikék c. versének rádiós elhangzásáról is szót ejt.
1955 Kónya Lajos (1914-1972) Kossuth-díjas költő, író gépelt levele, autográf aláírásával Földessy Gyula (1874-1964) Kossuth-díjas irodalomtörténész, kritikus részére, Bp., 1955. aug. 31.
cca 1955 "Gosztonyi János: Colombusz", Gosztonyi János (1926-2014) drámaíró, rendező 1956-ban "Colombus" címen bemutatott színdarabjának forgatókönyve, gépirat kb. 100 oldalon, kézzel írt kiegészítésekkel, javításokkal. Helyenként sérült, foltos lapokkal.