Historical documents, manuscripts

Number of items: 99

1955 Dutka Ákos (1881-1972) költő, író saját kézzel írt levele Földessy Gyula (1874-1964) Kossuth-díjas irodalomtörténész, kritikus részére, Máriaremete, 1955. nov. 1., egy beírt oldal, hajtott.
13481.

8 000 HUF
20,73
22,86

1956 Révay József (1881-1970) klasszika-filológus érdeklődő levele Détshy Károly mérnök részre, amelyben érdeklődik, hogy rokona-e Détshy Mihálynak, mert szeretne a Longos fordításáról beszélni vele, saját kezű aláírásával. + 2 db jegyzetlap
13482.

4 000 HUF
10,36
11,43

1957 Hadova bulla avagy műemléki kis káté, humoros kézzel rajzolt és írt oklevél. Akvarell, tus, papír, üvegezett fakeretben. 65×35 cm.
13483.

500 HUF
1,30
1,43

1958-60 Bécs, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) főrestaurátorának kb. 50 db levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelynek többségében beszámol restaurálási munkáiról a bécsi magyar követségen, többször említve a Collegium Hungaricumot is. Egyéb érdekes részlettel a kultúrális életről, hétköznapokról. Bécsi képeslapokon, Sárdy Brutus autográf aláírásával.
13484.

1958-60 Bécs, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) főrestaurátorának kb. 50 db levele fiához, Sárdy Lóránt (1931-2014) festőművész, restaurátorhoz és feleségéhez, Kézdi-Kovács Lenkéhez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus lányához, amelynek többségében beszámol restaurálási munkáiról a bécsi magyar követségen, többször említve a Collegium Hungari...

18 000 HUF
46,63
51,43

1960 Nagymaros, Mattioni Eszter (1902-1993) képző- és festőművész autográf sorai üdvözlő kártyán, Török Rezső (1895-1966) író, újságíró részére, Visegrádra, két beírt oldal, borítékkal, autográf aláírással.
13485.

5 000 HUF
12,95
14,29

cca 1960 Keleti László (1904-1972) színművész személyi nyilvántartó lapja, valamint önéletrajza
13486.

3 000 HUF
7,77
8,57

1960 Ascher Oszkár (1897-1965) színész, a budapesti Állami Déryné Színház igazgatójának gépelt levele Török Rezső (1895-1966) író, újságíró részére, autográf aláírásával, fejléces papíron.
13487.

2 800 HUF
7,25
8,00

1961 Kisfaludy Stróbl Zsigmond (1884-1975) szobrászművész autográf újévi üdvözlő sorai, aláírással Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, pszichiáter és hipnotizőr részére.
13488.

3 600 HUF
9,33
10,29

1961 Karinthy Ferenc (1921-1992) író autográf levele Frank Tibor történésznek, melyben jelzi, hogy nincs Karinthy kézirata amit adhatna neki, és antikváriumhoz tanácsolja. Egy beírt oldal, borítékkal.
13489.

16 000 HUF
41,45
45,71

cca 1963 Verebes Károly (1920-1987) színművész személyi nyilvántartó lapja, valamint önéletrajza
13490.

3 000 HUF
7,77
8,57

cca 1963 Soós Edit (1934-2008) színművész személyi nyilvántartó lapja, valamint saját kézzel írt önéletrajza
13491.

4 800 HUF
12,44
13,71

1965-1973 Szepessy Tibor (1929-2018) klasszika-filológus, egyetemi tanár 2 kontrollszerkesztői jelentése Détshy Mihály Apuleius-fordításáról, gépeltek, az egyiken Szepessy autográf aláírásával, a másikon egy harmadik személytől származó jegyzettel, 2 gépelt oldal
13492.

4 000 HUF
10,36
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF