Maps

Number of items: 76

Kozma Gyula: Képes földrajzi atlasz. [Bp.], 1906, s. n. Későbbi vászonkötésben, címlapja hiányzik, kissé megviselt, erősen restaurált lapokkal.
16202.

3 800 HUF
9,84
10,86

16203.

17 000 HUF
44,04
48,57

1928 József főherceg hadseregarcvonal déli szárnyán Gerok-seregcsoport támadásának vázlatos feltüntetése (1916. dec. 23-tól 1918. jan. 14-ig), I. világháborús térkép, (József főherceg: A világháború, amilyennek én láttam c. könyv 9. sz. melléklete), 1 : 120.000, Bp., M. Kir. Állami Térképészet, 70x61 cm
16204.

1 600 HUF
4,15
4,57

1941 "Magyarországnak, Mellék-tartományainak és Erdélynek föld-abrosza", az 1838-as Schedius Lajos kiadás reprintje, foltos, 29x42 cm
16205.

1 600 HUF
4,15
4,57

cca 1890-1900 Kogutowicz Manó: A Magyar Korona Országainak közigazgatási térképe, 1 : 900.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., vászonra kasírozva, néhány kisebb lapszéli sérüléssel, foltokkal, 118x87 cm
16206.

3 000 HUF
7,77
8,57
14

cca 1910-1915 10 db térkép a Teleki-Kogutowicz-Littke Világatlaszból (Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt.), vegyes méretben és állapotban
16207.

3 000 HUF
7,77
8,57

1988 Románia közigazgatási és úthálózati térképe. / Republica Socialista Romania, Harta administrativ-rutiera. Bucuresti, Editura Stiintifica si Enciclopedica. Kissé sérült lapszélekkel. / Slightly damaged edges. 91x65 cm
16208.

2 000 HUF
5,18
5,71

1928 Magyarország gazdaságföldrajzi térképe. Dr. Teleki Pál gróf és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével szerk.: dr. Fodor Ferenc. 1 : 1.500.000. Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., IV. kiadás. Gazdasági adatokkal, statisztikákkal, közte a trianoni békeszerződés által okozott ipari és gazdasági veszteségekkel, magyar és angol nyelven. Hajtva, néhány kisebb sérüléssel, 62x96 cm
16209.

6 000 HUF
15,54
17,14

1860 Neueste Karte von Missouri / Map of Missouri (U.S.) / Missouri (Egyesült Államok) 1845-ben. Kézzel színezett, acélmetszetű térkép. Meyer's Handatlas No. 68. Aus der Geographischen Graviranstalt des Bibliographischen Instituts zu Hildburghausen, Amsterdam, Paris u. Philadelphia, [1860]. Lapszéli sérülésekkel, ragasztásokkal javítva, 45,5x36,5 cm
16210.

1 800 HUF
4,66
5,14

cca 1940 Albertfalva Pest-Pilis-Solt-kiskunvármegyei nagyközség térképe, 1 : 5.000, 63x44,5 cm
16211.

5 000 HUF
12,95
14,29

1942 A háborús világ térképei. Összeáll.: Dr. Balogh János. Bp., Magyar Népművelők Társasága, 10 sztl. lev. (40 térképpel). Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, kopottas címlappal, helyenként kissé foltos lapokkal. + 1939 Magyarország új északi határvidéke. Nyugati és keleti rész. (Kétoldalas térkép). A Pesti Hírlap kiadása. Kissé foltos, 57x41 cm
16212.

3 000 HUF
7,77
8,57

cca 1900-1930 Vegyes német nyelvű térképek, 37 db, vegyes méretben és állapotban
16213.

3 600 HUF
9,33
10,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF