Goya. Neun farbige Wiedergaben mit einer Einführung von Paul Wescher. Basel, 1943, Holbein-Verlag, 6 p.+7 t.+(2) p. Szövegközi és egészoldalas, színes reprodukciókkal illusztrálva. Német nyelven. Sérült kartonmappában, az egyik képtábla kissé foltos, a lap széle kissé sérült.
Die Malerei der alten Meister. Zweiter Band, Lieferung 9. Leizpig, é.n. (cca 1910), E. A. Seemann, 8 sztl. lev. + 8 (színes reprodukciók) t. Német nyelven. Kiadói zsinórfűzéses papírkötés, sérült borítóval, belül jó állapotban.
Albert Kapr: Buchkunst der Gegenwart. Leipzig,1979, VEB Fachbuchverlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Magyar kézművesség - 2003. Szerk.: Gergely Andrea, Gergely Imre. Bp., 2003, A Magyar Kézművességért Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
A Mozaik Kiadó 'Művészettörténet' tankönyvsorozatának 1-4. kötete: Az őskor és az ókor művészete; A középkor művészete; Az újkor művészete; A 20. század művészete. Szeged, 2008-2010, Mozaik. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
"Mély erdők ölén álmodtam én". Rajzok és akvarellek a német romantika korából a stuttgarti Staatsgalerie Grafikai Gyűjteményéből. Bp., 2002, Szépművészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
2000-2004 Bulletin du Musée Hongrois des Beaux-Arts. A Szépművészeti Múzeum Közleményei folyóirat 9 db száma: 2000/92-93., 2001/94., 95., 2002/96., 97., 2003/98., 99., 2004/100., 101. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Több nyelven. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Garas Klára: Deutsche und österreichische Zeichnungen des 18. Jahrhunderts. [A XVIII. század német és osztrák rajzművészete]. Bp., 1980, Corvina. Reprodukciókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban, kiadói kartontokban.
Petrovics Elek: Magyar mesterművek. Bp., 1936, Pesti Napló. Gazdag (nagyrészt fekete-fehér) képanyaggal, többek közt Vaszary János, Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Berény Róbert műveivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.