Books: Architecture, Art

Number of items: 257

Kassák Lajos: Éljünk a mi időnkben. Írások a képzőművészetről. Vál. és sajtó elé rendezte Ferencz Zsuzsa. Keszthelyi Rezső jegyzeteivel. Bp., 1978, Magvető Kiadó. Kiadói kartonált kötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány, jó állapotban
18641.

1 200 HUF
3,11
3,43
Dr. Sikota Győző: Herend porcelánművészete. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés.
18642.

1 000 HUF
2,59
2,86
Régiségek könyve. Szerk.: Voit Pál. Bp., 1983, Gondolat. Számos érdekes színes és fekete-fehér képpel. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói enyhén szakadt papír védőborítóban
18643.

1 600 HUF
4,15
4,57
Kállai Ernő: Művészet veszélyes csillagzat alatt. Válogatott cikkek, tanulmányok. Művészet és elmélet. Bp., 1981., Corvina. Kiadói papírkötés.
18644.

800 HUF
2,07
2,29
Max Dvorák: A művészet szemlélete. Válogatott tanulmányok. Művészet és elmélet. Bp., 1980., Corvina. Kiadói papírkötés.
18645.

800 HUF
2,07
2,29
Jajczay János - Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben. Bp., (1942), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 255 p.+CXXVIII t. (fekete-fehér képtáblák). Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kiadói javított, szakadt, kopott papír védőborítóban, de belül jó állapotban.
18646.

1 600 HUF
4,15
4,57
Csontváry-emlékkönyv. Válogatás Csontváry Kosztka Tivadar írásaiból és a Csontváry-irodalomból. Válogatta és az emlékezéseivel kiegészítette Gerlóczy Gedeon. Bevezette és az összekötő szövegeket írta és szerkesztette Németh Lajos. Bp. 1976, Corvina. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben,
18647.

1 800 HUF
4,66
5,14
Horváth Vera: Az indiai művészet évezredei. Gink Károly felvételeivel. Bp., 1980, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18648.

1 600 HUF
4,15
4,57
Az ötvenéves bank. A gyűjtemény. A krónika. 1950-2000. Die Fünzigjährige Bank. Die Sammlung, Die Chronik. 1950-2000. Szerk.: Grenitzer Róbert, Rubovszky Éva. Bp., 2000., MKB. Magyar és német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Közte, Barabás Miklós, Székely Bertalan, Benczúr Gyula, Nádler Róbert, Mednyánszky László, Rippl-Rónai József, Iványi-Grünwald Béla, Mattis-Teutsch János, Szőnyi István, Berény Róbert, Czóbel Béla, Aba-Novák Vilmos, Kádár Béla és mások műveivel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18649.

1 600 HUF
4,15
4,57
13
18650.

5 000 HUF
12,95
14,29
18651.

8 000 HUF
20,73
22,86
Pán Márta/Márta Pán. Kiállítási katalógus. Geskó Judit, Kumin Mónika, Francois Barré írásaival. Bp., 2009., Szépművészeti Múzeum. A művész szobrairól készült fotóanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Benne a kiállítás gépelt vezetőjével. Kiadói papírkötés.
18652.

6 000 HUF
15,54
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF