Kassák Lajos: Éljünk a mi időnkben. Írások a képzőművészetről. Vál. és sajtó elé rendezte Ferencz Zsuzsa. Keszthelyi Rezső jegyzeteivel. Bp., 1978, Magvető Kiadó. Kiadói kartonált kötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány, jó állapotban
Jajczay János - Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben. Bp., (1942), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 255 p.+CXXVIII t. (fekete-fehér képtáblák). Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kiadói javított, szakadt, kopott papír védőborítóban, de belül jó állapotban.
Csontváry-emlékkönyv. Válogatás Csontváry Kosztka Tivadar írásaiból és a Csontváry-irodalomból. Válogatta és az emlékezéseivel kiegészítette Gerlóczy Gedeon. Bevezette és az összekötő szövegeket írta és szerkesztette Németh Lajos. Bp. 1976, Corvina. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben,
Horváth Vera: Az indiai művészet évezredei. Gink Károly felvételeivel. Bp., 1980, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Az ötvenéves bank. A gyűjtemény. A krónika. 1950-2000. Die Fünzigjährige Bank. Die Sammlung, Die Chronik. 1950-2000. Szerk.: Grenitzer Róbert, Rubovszky Éva. Bp., 2000., MKB. Magyar és német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Közte, Barabás Miklós, Székely Bertalan, Benczúr Gyula, Nádler Róbert, Mednyánszky László, Rippl-Rónai József, Iványi-Grünwald Béla, Mattis-Teutsch János, Szőnyi István, Berény Róbert, Czóbel Béla, Aba-Novák Vilmos, Kádár Béla és mások műveivel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Pán Márta/Márta Pán. Kiállítási katalógus. Geskó Judit, Kumin Mónika, Francois Barré írásaival. Bp., 2009., Szépművészeti Múzeum. A művész szobrairól készült fotóanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Benne a kiállítás gépelt vezetőjével. Kiadói papírkötés.