A Gondolat Kiadó művészeti stíluskorszakokat feldolgozó sorozatának 8 kötete (nem teljes): A barokk; A rokokó; A klasszicizmus; A szecesszió; A szimbolizmus; A szürrealizmus; Az expresszionizmus; A neoavantgard. Bp., 1968-1986, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, vegyes állapotban.
Vegyes művészeti katalógus, 8 db
Kurt Benning - Károlyi Zsigmond, Kántraszty László, Isparomar Give me a soul, Halász Károly: Taposott képek, Korpácsi Zoltán, Mulasics László, Trombitás Tamás, Kelemen Zénó.
Vegyes művészeti katalógus tétel, 6 db:
Henri Nouveau: Peintures Collages et Dessins. Antibes, 1990., Musée Picasso. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötésben.;
Hencze Tamás. Hajdu István: Gondolat girlandok Hencze Tamásnak. Formázott képek a 80-as évek elejéről. Bp., 2015., Galéria Neon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.;
Vasarely. Bp., 1992., Zichy-kastély. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.;
Kovács Attila. 60 kétdimenziós vonatkoztatási rendszer. Bp., 1992., PIM. Kiadói papírkötés.;
Attila Kovács. 12 systems of reference + 3 metalines. Bp., 1994., Collegium Budapest - Institute for Advanced Study. Kiadói papírkötés.;
Gyarmathy Tihamér. Szerk.: Egry Margit, Fitz Péter, Lorányi Judit. Bp., 1995., BTM - Fővárosi Képtár.
Bak Imre katalógusok, 3 kötet:
Bak Imre - Thomas Lenk. Bp., 2000., Goethe-Institute. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;
Bak Imre. 1971-1979. Fotókonceptek/Photoconcepts. Bp., én., Vintage Galéria. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú papírkötés.;
Bak Imre. A történet folytatódik. The story continues. 2004 - 2007. Bp., Budapest Galéria. Kiadói haránt-alakú papírkötés.;
Friedrich H. Hofmann: Das Porzellan. Der Europäischen Manufakturen im XVIII. Jahrhundert. Eine Kunst- und Kulturgeschichte. Berlin,1932,Propyläen-Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
Lyka Károly 6 könyve:
A táblabíró világ művészet. Magyar művészet 1800-1850.;
Közönség és művészet a századvégen. Magyar Művészet. 1867-1896.;
Magyar művészélet Münchenben. Magyar Művészet. 1867-1896.;
Festészeti életünk a millenniumtól az első világháborúig. Magyar Művészet 1896-1914.;
Szobrászatunk a századfordulón. Magyar Művészet 1896-1914.;
Festészetünk a két világháború között. Visszaemlékezések 1920-1940.;
Bp., 1981-1984., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Kabdebo Gyula et al.: Az építőművészet története az ókorban. Szerk.: - - . Az Építőművészet Története I. köt. (Unicus, több kötete nem jelent meg!) Bp., 1903, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet ("Pátria"-ny.), XVI+464 p. + 64 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kisebb sérüléssel, belül a lapok jó állapotban.