Zichy Mihály élete, művészete és alkotásai. Tizennyolc szövegképpel és negyven műmelléklettel. A Pesti Napló ajándéka. Bp., 1902, Athenaeum, 76p. + 40 t. Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Kiadói illusztrált, festett, szecessziós egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, foltokkal, egy tábla kijár, a könyvben 4 más könyvből származó lappal. Eredeti könyvjelzővel!
Árpád Szabados. (Kiállítási katalógus). Stuttgart, 1994, AL Galerie Gerlinde Walz. Szabados Árpád műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
Művészeti hetek Kolozsvár 1942. május 9. - június 6. Hóman Bálint előszavával. Bp., 1942, Országos Irodalmi és Művészeti Tanács (Athenaeum-ny.), 162+(2) p. + 12 t. Szövegközi fekete-fehér ábrákkal és egészoldalas képtáblákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, sérült gerinccel, néhány sérült lappal. Az előzéklapon Heintz Henrik (1896-1955) festőművész autográf aláírásával / névbejegyzésével.
Divald Kornél: A magyar iparművészet története. Szent István Könyvek 75-76. sz. Bp.,1929, Szent István-Társulat, 268+(1) p.+16 t. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, névbélyegzéssel.