A Hungarian citoyen: György Ráth and his lifework. Szerk.: Hilda Horváth. Bp., 2006, Museum of Applied Arts (Iparművészeti Múzeum). Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Fajcsák Györgyi: Kínai műgyűjtés Magyarországon a 19. század elejétől 1945-ig. Bp., 2009, Hopp Ferenc Kelet Ázsiai Művészeti Múzeum. 304p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dulovits Jenő: Művészi fényképezés. Bp., 1942, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 277+(10) p. Második kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval
Hegyi Loránd 2 műve:
Utak az avantgárdból. Tanulmányok kortárs művészekről. Pécs,1989., Jelenkor. Benne Maurer Dóra, Gáyor Tibor, Halász Károly, Pinczehelyi Sándor, Záborszky Gábor, Csáji Attila, Koncz András, Szirtes János, Fehér László, Klimó Károly, Kovács Attila, Nádler István, Kelemen Károly, Hencze Tamás, Bak Imre és Birkás Ákos illusztrációival. Kiadói papírkötés.;
Élmény és fikció. Modernizmus - avantgárd - transzavantgárd. Pécs,1991.,Jelenkor. Fekete-fehér illusztrációkkal, közte Kassák Lajos műveivel illusztrált. Kiadói papírkötés.;
Hamvas Béla - Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989, Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés.
A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották.
Feleségét Kemény Katalint (1909-2004) hallgatásra ítélték.
The Thames and Hudson Dictionary of Graphic Design and Designers. London, 1998, Thames and Hudson. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Temetés hajnalban. Matolay Magda emlékére. Bálint Endre egészoldalas Biblia-illusztrációival, szitanyomatok, jelzés nélkül, 20x14 cm. Benne Petri György: Matolay Magda emlékére c. versének első közlése. Bp., 1983., nyn., 30 p. Szamizdat kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kopott borítóval.
Czagány István: A Budavári Palota és a Szent György téri épületek. Bp., 1966, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 3300 példányban.