A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott barna egészvászon sorozatkötésben, két vászon-kötésű kötet (I., VII. köt) átkötött példány, javított példány, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, egy kihajtható tábla alján szakadásokkal.
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Báthori István, kőnyomat) t.+XV+462+4 p.; Első kiadás. Korabeli enyhén kopott félvászon-kötés, márványozott lapszélekkel
Armand Dayot: Napoléon. Raconté par l'Image. D'aprés les sculpteurs, les graveurs et les peintres. Paris, 1895, Libraire Hachette. Francia nyelven. Rendkívül gazdag egész és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű álbordás, félbőr-kötésben, aranyozott felső lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Armand Dayot: Histoire contemporaine par l'image d'aprés les documents du temps 1789 - 1872. Paris, 1872., Ernest Flammarion, 4+368 p. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött haránt alakú félvászon-kötés, kopott borítóval, a borító egyik sarkán hiánnyal, kissé foltos lapokkal.
A nagy francia forradalom és Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp.,é. n. (1910 körül), Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott Gottermayer féle egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel, kopott, foltos borítókkal, két gerincen kis sérüléssel. V. kötetben teljes.
De Puy, Henry W.: Kossuth and his generals. With a brief history on Hungary, select speeches of Kossuth, etc. With an introduction by hon. Henry J. Raymond. With portraits and a map of Hungary.
Buffalo, 1852. Phinney & Co. 1 t. (címkép, Kossuth portréja, acélmetsz.)+XX+25-408 p.+6 t. (ebből 1 térk., Kossuth, Bem, Görgey és Klapka portréi, valamint Kossuth családja, fametszetek). Kiadói vászonkötésben, ragasztott, megviselt.
Gaal Jenő: A legnagyobb magyar. Bp., 1930, Országos Magyar Gazdasági Egyesület. Kiadói egészvászon kötés, tulajdonosi aláírással, gerincen szakadás, kissé kopottas állapotban.
Nagy Emese: Az esztergomi királyi palota. Az 1934-1969 között végzett régészeti ásatások eredményei. Bp-Esztergom, 2018., Magyar Nemzeti Múzeum Esztergomi Vármúzeuma. Kiadói kartonált papírkötés, 367 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Rendkívül izgalmas, alapvető szakmunka.
T. Boros László (szerk.): Magyar Politikai Lexikon (Magyar politikusok) 1914-1929. Bp., Európa Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói félbőr kötés, sarkoknál kissé kopott, egyébként jó állapotban.
Bencsik Gábor: Vármegyék Könyve. Milleniumi Körkép Magyarországról. Első és Második rész. Bp.,2008, Magyar Mercurius, 304; 336 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Bridge of Civilizations. The Near East and Europe c. 1100-1300. Edited by Peter Edbury, Denys Pringle, and Balázs Major. Oxford, 2019., Archaeopress Publishing Ltd. Angol nyelven. Izgalmas képanyaggal, térképekkel, alaprajzokkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Major Balázs (1975-) régész, történész, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára, a Szíriai-Magyar Régészeti Misszió alapítója. Margat, a Szentföld legnagyobb keresztes lovagvárának feltárásnak vezetője 2007 óta.